Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 3:

Nowa świetlica w Bratucicach

Utworzono dnia 30.06.2020
W Bratucicach powstała nowa siedziba świetlicy wiejskiej. Będzie to miejsce służące wszystkim mieszkańcom tej miejscowości do organizowania różnego rodzaju spotkań oraz spędzania wolnego czasu.   Świetlica w Bratucicach będzie działać w budynku, w którym...
czytaj dalej na temat: Nowa świetlica w Bratucicach

Zaszczytna nominacja Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie do charytatywnej akcji #GaszynChallenge

Utworzono dnia 25.06.2020

Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie nominowane zostało do akcji charytatywnej  #GaszynChallenge przez Centrum Kultury w Gnojniku. My również podjęliśmy wyzwanie. Dyrekcja i pracownicy robili pompki i przysiady, ale również złożyli datki by wesprzeć...

czytaj dalej na temat: Zaszczytna nominacja Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie do charytatywnej akcji #GaszynChallenge

Stworki biblioteczne, stworki – pocieszajki

Utworzono dnia 15.06.2020

Z przyjemnością informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Rzezawie otrzymała dofinansowanie w ramach programu "Przyszłość w moich rękach - czas epidemii nie musi być czasem straconym" od Fundacji Polki Mogą Wszystko. Projekt rozpocznie się w drugiej połowie czerwca i potrwa do końca sierpnia.

czytaj dalej na temat: Stworki biblioteczne, stworki – pocieszajki

Nowa świetlica w Okulicach

Utworzono dnia 25.05.2020

W Okulicach powstała nowa siedziba świetlicy wiejskiej. Będzie to miejsce służące lokalnej społeczności do miłego i kreatywnego spędzania wolnego czasu. Będą mogli z niej korzystać zarówno dzieci, młodzież, jak i wszyscy pozostali mieszkańcy.

czytaj dalej na temat: Nowa świetlica w Okulicach

Smartfony do nauki online trafiły do uczniów ze szkół gminy Rzezawa

Utworzono dnia 22.05.2020

Czternastu uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy Rzezawa otrzymało nowoczesne smartfony. Służą one im do zdalnej nauki, a także podtrzymywania kontaktów ze swoimi rówieśnikami w tym trudnym dla wszystkich czasie związanym z pandemią koronawirusa.

czytaj dalej na temat: Smartfony do nauki online trafiły do uczniów ze szkół gminy Rzezawa

Remonty Placówek Gminnego Centrum Kultury w Rzezawie

Utworzono dnia 20.05.2020

Pomimo panującej pandemii, a w związku z czasowym zawieszeniem działalności placówek Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu  w Rzezawie  podjęło się remontów placówek będących w jej zasobach.

czytaj dalej na temat: Remonty Placówek Gminnego Centrum Kultury w Rzezawie

Drodzy Czytelnicy, otwieramy się dla Was już 12 maja 2020 r .

Utworzono dnia 11.05.2020

Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie  działając zgodnie z decyzją Premiera,  wytycznymi Ministerstwa Rozwoju i GIS, podjęło działania, umożliwiające jak najszybsze otwarcie naszych bibliotek dla czytelników. Wprowadzono wytyczne i procedury  dla funkcjonowania bibliotek w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce które podało  Ministerstwo Rozwoju w konsultacji z GIS, 28.04.2020

czytaj dalej na temat: Drodzy Czytelnicy, otwieramy się dla Was już 12 maja 2020 r .

Tydzień Bibliotek

Utworzono dnia 07.05.2020

Ogólnopolska akcja promocji czytelnictwa i bibliotek organizowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich od 2004 r. Obchodzony jest przez tysiące polskich bibliotek w dniach 8-15 maja. Gminna Biblioteka Publiczna w Rzezawie jak co roku włączyła się w obchody Tygodnia Bibliotek i akcji #NieZostawiamCzytelnika.

czytaj dalej na temat: Tydzień Bibliotek

W Gminie Rzezawa trwa akcja szycia maseczek #UszyjMaseczke

Utworzono dnia 05.05.2020

Pracownicy Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie razem z Paniami z  Klubu Senior + oraz licznym gronem wolontariuszek z terenu gminy Rzezawa chętnie włączyli się w akcję szycia maseczek. Wszyscy aktywnie wspierają działania Wójta i Urzędu Gminy, których celem jest wyposażenie mieszkańców rzezawskiej gminy w maseczki ochronne.

czytaj dalej na temat: W Gminie Rzezawa trwa akcja szycia maseczek #UszyjMaseczke

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Październik 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1


Imieniny