Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

"Werka Rozterka i futbolowa niania" w Dyskusyjnym Klubie Książki MOLIKI

Utworzono dnia 15.02.2019

Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci młodszych „Moliki” miał okazję zapoznać się z kolejną wspaniałą pozycją. Była nią książka „Werka Rozterka i futbolowa niania” Patrici Hermes z ilustracjami  Zosi Dzierżawskiej.  Do dyspozycji czytelników jest 7 tomów z serii Werka Rozterka.

Werka ma czworo rodzeństwa, psa Wafla i fretkę Margolę. Oraz pasję – piłkę nożną. Tata jest pilotem, więc często nie ma go w domu, mama pracuje w muzeum, więc do opieki nad dziećmi potrzebna była niania.

Główna bohaterka Werka ma kolejne swoje rozterki. Szkolna drużyna piłkarska, w której gra Werka ma wyjechać na turniej do Waszyngtonu. Niespodziewanie razem z Werką chce pojechać jej mama, natomiast dziewczynka marzy, by z nią pojechała ich niania Ania, która na piłce nożnej zna się jak nikt inny. Mama również nie zgadza się na zabranie fretki Margoli na ten turniej, a przecież fretka jest maskotką drużyny i przynosi jej szczęście. Tak przynajmniej tłumaczą sobie to dziewczęta z drużyny.   No i jeszcze rodzice nie rozumieją kłopotów córki z koleżanką z drużyny Kaśką. Do tego dochodzi kot, nowa fretka no i oczywiście strajk dzieci. Ale piłka ciągle jest w grze!

Klubowicze polecają serię książek o Werce nie tylko dziewczynkom. Duże litery pozwalają samodzielnie czytać nawet dzieciom z klas wczesnoszkolnych.

 

Zdjęcia

Deklaracja dostępności

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.


Imieniny