Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

"Wypożyczalnia babć" w Dyskusyjnym Klubie Książki

Utworzono dnia 15.02.2019

Podczas styczniowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla przedszkolaków dzieci zapoznały się z książką Marii Marjańskiej – Czernik „Wypożyczalnia babć”. Była to wspaniała okazja do rozmowy o naszych dziadkach, gdyż spotkanie odbywało się w ich święto. Dzieci na początku spotkania mówiły za co kochają swoich dziadków, później wysłuchały fragmentu opowiadania, na koniec wykonywały prace plastyczne.

Książeczka to wspaniała historia o trzech różnych chłopcach i jednej Pani, która spełnia ich prośbę o posiadaniu babci. Jasna, bo tak nazywa się Pani z wypożyczalni, nie lekceważy chłopców. Słucha ich zwierzeń. Okazuje się, że każda babcia z marzeń chłopców jest inna. Wymarzona babcia Większego ma być podobna do jego mamy, która nie żyje, Dużego babcia ma być dobra, natomiast Mały chce mieć taką babcię, która by była z nim codziennie.

Bibliotekarka, bo nią właśnie jest Jasna pod wpływem rozmowy z nimi dzwoni do dwóch kobiet oferując im bycie „przyszywaną babcią”. Czarna i Siwa godzą się. Chłopcy są bardzo szczęśliwi. Okazuje się, że również jest to wspaniałe rozwiązanie dla  Jasnej, gdyż okazuje się, że i ona potrzebuje pomocy.

Dzieci po lekturze mogły się przekonać, że  babcia to ktoś wyjątkowy i absolutnie niezbędny, nie tylko dlatego, że najsmaczniej gotuje i najlepiej opowiada bajki. Dobrze ją mieć, bo jest kochająca, cierpliwa, wyrozumiała i zawsze ma czas.

Zdjęcia

Deklaracja dostępności

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.


Imieniny