Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Działania z rozwoju Biblioteki Publicznej Gminy Rzezawa filii w Krzeczowie.

Utworzono dnia 26.06.2019

Biblioteka Publiczna Gminy Rzezawa filia w Krzeczowie podejmuje najróżniejsze działania sprzyjające rozwojowi wsi Krzeczów oraz mieszkańców w różnym wieku. Od początku roku odbyły się między innymi takie wydarzenia jak: ferie z profilaktyką skierowane do dzieci i młodzieży, kiedy to rozwijano wiedzę na temat profilaktyki antyalkoholowej, antynarkotykowej i antydopalaczowej – odbyły się pogadanki na temat używek i przemocy, a podczas zajęć plastycznych dzieci mogły wyrazić swoje uczucia podczas malowania. Dzieci i młodzież uczestniczyli w wyjeździe do Komendy Powiatowej Policji w Bochni, a także były w kinie „Regis” w Bochni. Odbył się wtedy również X Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Sołtysa wsi Krzeczów zorganizowany przez sołtysa wsi Krzeczów oraz bibliotekę w Krzeczowie.

            Oprócz tego zorganizowano we współpracy z przedszkolem Dzień Babci i Dziadka. Rozpoczęły się również warsztaty ekologiczne przeprowadzone przez panią Małgorzatę Smoleń na których dzieci dowiedziały się jak można wykonać ciekawe prace z rzeczy, które później mogą być zrecynkligowane. Następnymi warsztatami były warsztaty bibułkarskie przeprowadzone przez panią Małgorzatę Kortę, kiedy to dzieci oraz dorośli wspólnie uczyli się wykonywać kwiaty z bibuły.

            W marcu z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzn odbył się wyjazd do tarnowskiego Teatru im. L. Solskiego na sztukę pt. „Starsi Panowie znów”. Bardzo ciekawym spotkaniem było również spotkanie przeprowadzone przez panie pielęgniarki na temat „Profilaktyki raka”.

            Nie zapomniano również o seniorach kiedy to odbywały się szkolenia na tabletach „Małopolski e-senior”. Przeprowadzono z nimi również spotkanie, quiz i pogadankę „Tygodnia z Internetem”.

            W okresie wielkanocnym odbyły się warsztaty wielkanocne, wykonywania palm oraz kiermasz wielkanocny na którym prezentowano prace dzieci wykonane podczas warsztatów oraz rękodzieła pani Małgorzaty Kurek.

            Podczas „Małopolskich Dni Książki Książka i Róża” bibliotekę w Krzeczowie odwiedziły przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Krzeczowie grupa zerówki. Dzieci wysłuchały bajki pt: „Ślimak i krzak róży” oraz wykonywały zakładki do książek z logiem „Małopolskich Dni książki”.

            3 maja odbyły się uroczyste obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja, święta Matki Bożej Królowej Polski oraz II Gminny Dzień Strażaka. W maju również przeprowadzono kolejne przesłuchania Młodych Talentów Gminy Rzezawa, a podczas „Tygodnia Bibliotek” bibliotekę odwiedziły najmłodsze grupy z przedszkola, które zapoznały się z księgozbiorem oraz dowiedziały się jak zostać czytelnikiem biblioteki.

            W czerwcu odbył się Piknik Taneczny zorganizowany przez Świetlicę w Rzezawie oraz bibliotekę w Krzeczowie. Dzieci zaprezentowały pokaz taneczny dla rodziców, a po nim bawiły się na placu zabaw i zielonej siłowni. Uczestniczyły w wspólnych zabawach i rozgrywkach, bawiły się chustą animacyjną. Dzieci bardzo ucieszyły się ze słodkiego poczęstunku oraz z konkursów z nagrodami. We współpracy z przedszkolem zorganizowano Piknik Rodzinny na rzecz przedszkola. Podczas akcji „Cała Gmina Czyta Dzieciom” przedszkolaki słuchały uważnie bajek oraz wierszy czytanych przez panią bibliotekarkę.

            Oprócz tego co tygodniowo odbywają się zajęcia dla różnych grup wiekowych takie jak: zajęcia taneczne dla dzieci oraz zumba dla kobiet prowadzone przez panią Sylwię Tuszyńską z JDC Dance Studio Kraków Andrzej Starowicz. Prowadzony jest również aerobik dla pań przez Agnieszkę Kierońską oraz ćwiczenia na kręgosłup prowadzone przez panią Justynę Gach-Michalską. Cykl „Spotkań z bajką, baśnią i legendą” dla najmłodszych odbywa się w każdy ostatni czwartek miesiąca, a zajęcia plastyczne są prowadzone w sobotnie popołudnia. Co tygodniowo odbywają się treningi sportowców z LZS Błękitni Krzeczów na zielonej siłowni. W piątkowe popołudnia dzieci ze szkoły podstawowej korzystają z placu zabaw podczas swoich zajęć świetlicowych.

            W ramach projektu i dofinansowania zadania z NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA Priorytet 2 INFRASTRUKTURA BIBLIOTEK 2016 – 2020 ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa zrealizowano projekt w Krzeczowie, który stworzył warunki dla nowej i zwiększenie atrakcyjności istniejącej oferty placówki bibliotecznej w Krzeczowie, poprzez zagospodarowanie terenu wokół budynku oraz zakup i montaż sprzętu oraz wyposażenia wszyscy mieszkańcy Krzeczowa mogą rozwijać swoje zainteresowania, korzystać z doposażonej biblioteki oraz bawić się i ćwiczyć na placu zabaw i zielonej siłowni.

zdjęcia

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Kwiecień 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3


Imieniny