Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Taneczny Piknik - zdjęcia

Utworzono dnia 26.06.2019

 8.06.2019r. W Świetlicy Wiejskiej w Krzeczowie odbył się Taneczny Piknik. Celem imprezy był występ taneczny dzieci, uczęszczających na lekce tańca do Świetlicy Wiejskiej w Krzeczowie i Rzezawie, prowadzone przez Studio tańca JDC Andrzeja Starowicza.

             W tym dniu dzieci prezentowały swoje umiejętności w układzie tanecznym przygotowanym przez Panią Sylwię instruktorkę tańca. Podczas cyklicznych zajęć, odbywających się w ciągu roku w świetlicach, dzieci uczyły się różnych układów tanecznych oraz ćwiczyły ogólną sprawność ruchową. Cotygodniowe zajęcia dały możliwość nie tylko nauki tańca ale również zawarcia nowych znajomości, przyjaźni wśród dzieci. Taneczny Piknik to podsumowanie zmagań, trudu
i zaprezentowanie zdobytych umiejętności oraz wspólna zabawa dzieci i dorosłych.

            W pierwszej kolejności po krótkiej rozgrzewce dzieci zatańczyły dla swoich rodzin, zgromadzonych na widowni. Następnie uczestnicy udali się na plac zabaw przy świetlicy, w cieniu zostały rozłożone koce i karimaty tak aby każdy mógł znaleźć miejsce dla siebie. Dzieci zostały poczęstowane ciastem przygotowanym przez organizatorów a dorośli kawą i herbatą. Ponadto wszyscy częstowali się prowiantem przyniesionym przez rodziców w piknikowych koszach.

Po chwili odpoczynku i nabraniu sił, biorące udział w TANECZNYM PIKNIKU animatorki: Anna Legutko i Katarzyna Waśniowska zaprosiły dzieci do wspólnej zabawy z chustą animacyjną, która wzbudziła duże zainteresowanie. Dzieci chętnie wzięły udział w proponowanych zabawach, między innymi: czesanie włosów, lot balonem, burza na morzu, kogo nie ma- kto jest, zamieńmy się miejscami, kolory, uciekające piłki. Następnie przy użyciu kredy, wykonywali na chodniku portrety swoich pupili. Ponadto dzieci korzystały z atrakcji placu zabaw: huśtawek, pająka, gibotek, koła obrotowego. Na zakończenie i słodki powrót do domu, każde dziecko otrzymało lizaka.

            Chociaż czerwiec to miesiąc obfitujący w liczne atrakcje i imprezy dla dzieci i rodzin, udało się spotkać aby podziwiać zdolności małych artystów. Zabawa w kameralnym gronie przyniosła wiele satysfakcji wszystkim zgromadzonym a występujące dzieci utwierdziła o potrzebie zdobywania i doskonalenia umiejętności.

zdjęcia

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Kwiecień 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3


Imieniny