Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

„Jak nie czytam jak czytam” w Rzezawie

Utworzono dnia 14.06.2019

7 czerwca 2019 w całej Polsce  odbyła się akcja czytelnicza „Jak nie czytam jak czytam”, Rzezawa również włączyła się do akcji - wspólne czytanie odbyło się  na skwerku przy Publicznej Szkole Podstawowej w Rzezawie.

Inicjatywę i koordynacje  objęła Gminna Biblioteka Publiczna - do akcji włączyli się: uczniowie klas młodszych Szkoły Podstawowej – Ia, Ib, IIa, IIb, IIIa, IIIb  z Panią Dyrektor Barbarą Korol-Adamczyk oraz wychowawcami poszczególnych klas. Udział wzięły też przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Rzezawie  z Panią Dyrektor Kingą Rudnik-Pilch i Paniami nauczycielkami przedszkolnymi. Obecni byli bibliotekarze z biblioteki szkolonej  i opiekunowie szkolnej świetlicy .

Nawyki czytelnicze trzeba zaszczepiać już wśród najmłodszych, żeby efekty były widoczne w późniejszych latach, dlatego udział w akcji wzięli uczniowie klas młodszych i przedszkolaki.  W poprzedniej edycji w jednym czasie czytało prawie 407 tys. osób. Akcja, która odbywa się od 2016 r. jest największym manifestem czytelniczym w Polsce i ma na celu promocję czytania dla przyjemności – w miłej atmosferze, bez przymusu.

 Pojawienie się grupy czytelników z transparentami zachęcającymi do czytania, zmierzających do Gminnej Biblioteki wzbudziło zaskoczenie i zaciekawienie mieszkańców, którą prowadziły Pani Jola i Pani Edyta.

 Pomysłodawcą akcji „Jak nie czytam jak czytam” jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, a patronami są:

Biblioteka Narodowa

Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Polska Sekcja IBBY

zdjęcia

Deklaracja dostępności

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.


Imieniny