Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

#MałaKsiążkaWielkiCzłowiek #InstytutKsiążki.

Utworzono dnia 10.05.2019

Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Pożytki z czytania mają także konkretny wymiar materialny: czytające dzieci osiągają sukcesy i zarabiają więcej od tych, które nie czytają.

Ważną rolę w kształtowaniu Małego Czytelnika odgrywa biblioteka: uczy go samodzielności, podejmowania pierwszych własnych wyborów, rozwija myślenie oraz nawyk czytania i pogłębiania wiedzy. Biblioteka to miejsce, gdzie rodzic wspólnie z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy oraz przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką. A wszystko to za darmo!

Już dzisiaj zapraszamy rodziców i dzieci urodzone w 2016 r. do bibliotek, gdzie czekają na Was  wyprawki: broszurki dla rodzica i książeczka dla dziecka. A od września 2019 r. na najmłodszych miłośników książek i ich rodziców w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek” w ponad 5200 bibliotekach w całej Polsce będzie czekać będzie wyjątkowy prezent – Wyprawka Czytelnicza na dobry czytelniczy start.

Zapraszamy do bibliotek w Rzezawie, Bratucicach, Buczkowie i Krzeczowie.

Deklaracja dostępności

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.


Imieniny