Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Tydzień Bibliotek

Utworzono dnia 23.05.2019

Tydzień Bibliotek w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzezawie obchodzony był od 8 -15 maja pod hasłem #biblioteka.

„…Za tym hasłem kryją się ludzie, zbiory, spotkania, wydarzenia, imprezy, konkursy. Współczesna biblioteka jest mocno zakorzeniona w historii, a jednocześnie śmiało spogląda w przyszłość. Marka biblioteka jest utrwalona w świadomości społecznej, ale nieustannie poszukuje nowych użytkowników i przyciąga ich innowacyjnymi usługami. Promowanie biblioteki opatrzone znakiem # ułatwia potencjalnym użytkownikom dotarcie do jej usług i zasobów, świadczy o tym, że biblioteka jest nowoczesna i korzysta z nowych technologii. Hasztag porządkuje i wyróżnia, a przede wszystkim podkreśla szczególne znaczenie biblioteki w systemach informacyjnych [źródło: sbp.pl]. …”

W GBP gościły trzy oddziały z Przedszkola w Rzezawie, a także uczniowie z młodszych klas Szkoły Podstawowej w Rzezawie, którzy uczęszczają do świetlicy szkolnej.

Dla dzieci przedszkolnych czytane były mniej znane bajki, baśnie oraz zagadki i dobre rady. Dzieci starsze zapoznały się z tajnikami powstawania komiksów, poznały różne komiksy: kolorowe i czarnobiałe,  z dużą zawartością treści w „dymkach” oraz takie, w których rysunki górowały nad treścią pisanego słowa. Po zajęciach dzieci stworzyły swoje pierwsze komiksy.

zdjęcia

Deklaracja dostępności

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.


Imieniny