Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

„Biblioteka. Oczywiście!” – podsumowanie Tygodnia Bibliotek

Utworzono dnia 19.05.2017

W dniach 8-15 maja 2017 r. odbyła się XIV edycja programu Tygodnia Bibliotek, którego głównym celem było podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Z tej okazji odbyły się spotkania autorskie z p. Wojciechem Cesarzem w Publicznej Szkole  Podstawowej w Bratucicach i w Publicznej Szkole Podstawowej w Rzezawie. Wojciech Cesarz – artysta grafik, pisarz, entuzjasta ekologii i miłośnik zwierząt, współautor książek z Katarzyną Terechowicz serii o przygodach psa Wintera: “Pamiętnik grzecznego psa”, “Nowe przygody grzecznego psa”, “ Wakacje grzecznego psa”.Uczniowie Szkół Podstawowych klas od III – VI poznawali rasy psów prezentowanych na slajdach w różnych często zabawnych sytuacjach, skupiając się na głównym bohaterze Winterze. Gość opowiadał na liczne pytania dzieci, a na zakończenie spotkania zainteresowani mogli nabyć książki o przygodach czworonoga oraz autografy wraz z dedykacjami.

Gminna Biblioteka Publiczna w Rzezawie gościła uczniów dwóch pierwszych klas Szkoły Podstawowej na spotkaniu z p.Bernadettą Machetą, instruktorką PiMBP w Bochni, która w bardzo ciekawy sposób przybliżyła dzieciom historię misiów. Prezentacja multimedialna była zatytułowana “Misie lubią dzieci – dzieci lubią misie”. Została ona także przedstawiona podczas spotkania z najmłodszymi na placówce w Krzeczowie. Dzieci poznały historię powstania pierwszego misia oraz inne ciekawe bajkowe niedźwiadki. Pojawiły się misie znane dzieciom, ale również takie, które były lubiane przez mamy czy babcie. Tak jak np. troszkę zapomniany Miś Colargol. Zarówno dzieci jak I dorośli z dużym zainteresowaniem oglądali prezentacje – wspólnie śpiewano piosenki z popularnych wieczorynek. Milusińscy mogli przytulić misie, które zagościły w bibliotece obok licznych bajek, baśni I wierszy …

„Biblioteka. Oczywiście!” – podsumowanie Tygodnia Bibliotek

Deklaracja dostępności

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Grudzień 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.


Imieniny