Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Duży sukces Orkiestry Dętej Okulice

Utworzono dnia 21.05.2019

Orkiestra Dęta Okulice zdobyła pierwsze miejsce podczas XXII Wiśnickiej Parady Orkiestr Dętych, która odbyła się na wiśnickim Rynku w niedzielę 19 maja.

Wójt Gminy Rzezawa Mariusz Palej z tej okazji składa najserdeczniejsze gratulacje wszystkim członkom orkiestry. – Ogromny talent, ciężka systematyczna praca i wytrwałość w dążeniu do perfekcji przyniosły Wam kolejny już duży sukces. Jesteście wielką dumą Gminy Rzezawa. Wasz różnorodny repertuar zachwyca, porusza i pozostawia niezapomniane wrażenia. Dlatego trudno wyobrazić sobie bez Waszego udziału najważniejszych obchodów świąt państwowych i kościelnych mających miejsce na terenie naszej gminy. Za wszystko, co robicie dla naszej Małej Ojczyzny, jestem Wam niezmiernie wdzięczny. W tym miejscu pragnę Wam życzyć nieustającej satysfakcji płynącej z muzykowania i kolejnych sukcesów – mówi Wójt Mariusz Palej.

Historia Orkiestry Dętej Okulice sięga roku 1936. Wówczas grupa młodzieży postanowiła założyć orkiestrę dętą, która będzie ubogacać uroczystości religijne i świeckie w Okulicach i okolicznych miejscowościach. Przez lata swojej działalności orkiestra przechodziła przez wiele pięknych, ale także i trudnych momentów.

Do jej największych sukcesów należy wygranie kilkukrotnie Festiwalu „Echo Trombity” w Nowym Sączu, Wojewódzkiego Konkursu Orkiestr Dętych OSP w Tarnowie, czy zdobycie pierwszego miejsca w Polsce podczas VII Ogólnopolskiego Konkursu Kronik OSP w Nowej Hucie. Równie dużych sukcesów jest na jej koncie całe mnóstwo.

Orkiestra od lat jest wspaniałą wizytówką Gminy Rzezawa i godnie reprezentuje ją podczas różnych konkursów i koncertów w Polsce, ale także poza jej granicami. Koncertowała ona już bowiem m.in. w Anglii, Austrii, na Słowacji, Węgrzech i Ukrainie.

Nie zawsze jednak było tak kolorowo. W niezwykle bogatej historii orkiestry były także gorsze momenty. Tak było m.in. podczas II wojny światowej, kiedy orkiestra zaprzestała jakichkolwiek występów.

Na szczęście tamte czasy już dawno minęły, a Orkiestra Dęta Okulice należy dzisiaj do najbardziej prężnych i najlepszych orkiestr dętych nie tylko w regionie, ale także w całej Polsce.

zdjęcia

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Kwiecień 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3


Imieniny