Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Dzień Kobiet - fotorelacja

Utworzono dnia 19.03.2026

Dzień Kobiet to wyjątkowa okazja, aby docenić siłę, odwagę i uczcić wkład kobiet w społeczeństwo, kulturę, naukę oraz życie codzienne.

Obchody Dnia Kobiet w Gminie Rzezawa były pełne różnorodnych wydarzeń – od artystycznych występów, przez wystawy i koncerty, po słodkie poczęstunki i wręczanie kwiatów. Wszystkie spotkania przebiegały w serdecznej i ciepłej atmosferze, podkreślając wartość kobiet i doceniając ich wkład w życie społeczności lokalnej.

Łącznie w wydarzeniach udział wzięło ok 500 osób.

W dniu 4 marca w Świetlicy Wiejskiej w Jodłówce rozpoczęliśmy świętowanie Dnia Kobiet                            w Gminie Rzezawa. W spotkaniu udział wzięły mieszkanki miejscowości oraz zaproszeni goście. Wydarzenie zostało zorganizowane i przygotowane przy współpracy Klubu Rodziny Jodłówka.

W programie spotkania znalazła się część artystyczna - występ grupy tanecznej Zygzag Dance. Podczas wydarzenia odbyło się również wspólne śpiewanie oraz zabawa z nagrodami, która dostarczyła uczestnikom wielu pozytywnych emocji. Okolicznościowe życzenia dla wszystkich Pań złożyli Wójt Gminy Rzezawa Zbigniew Biernat oraz Sołtys Jodłówki Kamil Wojtoń, którzy wręczyli każdej z Pań symboliczny kwiatek. Natomiast od świetlicy uczestniczki spotkania otrzymały okolicznościowe kartki z życzeniami.

 

Dzień Kobiet w Ostrowie Królewskim rozpoczął się od serdecznego powitania wszystkich gości oraz złożenia życzeń z okazji tego wyjątkowego święta. Życzenia skierowali Pani Prezes KGW Ostrów Królewski "Królewianki" Halina Stal, Pan Sołtys Waldemar Małek, Wójt Gminy Rzezawa Zbigniew Biernat oraz Pani Dyrektor GCKCzS w Rzezawie Kamila Mirowska. Po oficjalnej części nastąpiła część artystyczna, podczas której dzieci z świetlicy zaprezentowały interpretację utworu "Zosia Samosia" autorstwa Juliana Tuwima. Nie zabrakło także występu z humorem w wykonaniu pań z KGW, który wywołał wiele uśmiechów i radości. Współorganizatorami wydarzenia było KGW Ostrów Królewski "Królewianki".

W Rzezawie podczas Dnia Kobiet na scenie występowali zarówno dorośli, jak i dzieci, prezentując różnorodne występy artystyczne. Publiczność miała okazję podziwiać śpiew, recytacje wierszy o kobietach oraz krótkie skecze przygotowane specjalnie na tę okazję. Szczególnym punktem programu był koncert pt. „Muzyczne Saxohity”, podczas którego zabrzmiały znane melodie w wyjątkowych aranżacjach na klarnet i saksofony.Na zakończenie uroczystości Wójt Gminy Rzezawa, Zbigniew Biernat, Przewodniczący Rady Gminy, Michał Góra, Sołtys Jerzy Tytro oraz Radny Robert Świercz złożyli wszystkim Paniom serdeczne życzenia oraz wręczyli kwiaty. Uroczystość z okazji Dnia Kobiet w Rzezawie przygotowała Gminna Biblioteka Publiczna w Rzezawie oraz Świetlica Wiejska w Rzezawie  we współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich „Rzezawianki”, które przygotowały słodki poczęstunek.

W Świetlicy Wiejskiej w Łazach odbył się wyjątkowy Koncert Życzeń z okazji Dnia Kobiet, który zgromadził  mieszkańców lokalnej społeczności. To wydarzenie nie tylko uczciło święto kobiet, ale także pokazało talent i zaangażowanie młodych aktorów i tancerzy. Kwiaty dla pań wręczyli Wójt Gminy Rzezawa Zbigniew Biernat i  Prezes OSP Łazy Grzegorz Kamyczek.

8 marca Mieszkanki Buczkowa świętowały Dzień Kobiet. Uczestniczyły w prelekcji, której tematem był dobroczynny wpływ aloesu na zdrowie i urodę, wzięły udział w grze "Familiada na szpilkach", Pani sołtys Czesława Budzyn wręczyła upominki, a życzenia złożył Paniom Wójt Gminy Rzezawa Zbigniew Biernat. 

11.03.2026 w Świetlicy w Dębinie odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Dzieci zaprezentowały program artystyczny poświęcony kobietom, który wywołał wiele uśmiechu wśród zgromadzonych gości. Podczas spotkania panowała wesoła atmosfera, a wspólne świętowanie było okazją do rozmów i spędzenia czasu razem.  Kwiaty dla pań wręczył  Pan Radny Łukasz Sączawa. Współorganizatorami wydarzenia było Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich Dębina oraz Rada Sołecka.

8 marca świętowano Dzień Kobiet w Borku przy muzyce, śpiewie, uśmiechach i w świetnej atmosferze. Wspólne śpiewanie piosenek biesiadnych,  przy akompaniamencie  zespołu muzycznego działającego przy świetlicy dostarczyło wiele radości. Kwiaty dla pań wręczyli Wójt Gminy Rzezawa Zbigniew Biernat, Przewodniczący Rady Gminy Michał Góra i Sołtys Mirosław Seremak.

W sobotę, 14 marca 2026 r., w Okulicach odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet, które zgromadziło panie z Okulic i Bratucic. W programie znalazł się m.in. wernisaż prac grupy malarskiej „Malowinko” oraz część artystyczna z wspólnym śpiewem. Nie zabrakło także poczęstunku i miłej, integracyjnej atmosfery. Wydarzenie było okazją do wspólnego świętowania oraz spędzenia czasu w gronie lokalnej społeczności. Kwiaty dla pań wręczyli Wójt Gminy Rzezawa Zbigniew Biernat i  Pan Radny Łukasz Sączawa, natomiast Pan sołtys Piotr Zaczyński przekazał okolicznościowy prezent z okazji święta. Współorganizatorami wydarzenia byli Sołtysi i Rady Sołeckie Okulice i Bratucice, OSP Bratucice.

14 marca w świetlicy w Krzeczowie zakończyły się tegoroczne obchody Dnia Kobiet wyjątkowym koncertem, który zgromadził przedstawicieli władz gminnych oraz lokalnej społeczności. Podczas spotkania złożono serdeczne życzenia Paniom z okazji Dnia Kobiet,             a także Panom z okazji Dnia Mężczyzny. Nie zabrakło również miłego akcentu dla Panów, którzy z przymrużeniem oka i dużym zaangażowaniem wykonali przygotowaną dla nich piosenkę z okazji Dnia Mężczyzny. Na scenie wystąpili młodzi artyści, którzy zachwycili publiczność pięknym śpiewem ,zarówno w utworach solowych, jak i we wspólnych duetach.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy wzięli udział w wydarzeniach z okazji Dnia Kobiet, wszystkim współorganizatorom i zaproszonym gościom

Dzień Kobiet

Deklaracja dostępności

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2026 Brak wydarzeń w tym miesiącu.


 

Imieniny