Fotorelacja z promocji książki - Władysława Kmieć
W piątek 17 kwietnia w sali OSP w Rzezawie odbyło się spotkanie autorskie lokalnej poetki, pani Władysławy Kmieć, połączone z promocją jej najnowszego tomiku wierszy, a właściwie książki (ponieważ książka liczy ponad 220 stron). „Życie całe na Bożą chwałę”, bo taki jest tytuł książki zgromadziło wielu miłośników poezji i mieszkańców Borku, skąd pochodzi autorka, mieszkańców Rzezawy, gdzie odbyło się to ważne wydarzenia, zaproszonych gości uświetnione recitalem pana Piotra Poloka - stał się prawdziwym świętem słowa. Spotkanie uświetniło swoją obecnością wielu znakomitych gości. Wśród nich znaleźli się Wójt Gminy Rzezawa Zbigniew Biernat, Proboszcz Parafii Okulice ks. Roman Majoch , redaktor Wydawnictwa Św. Macieja Apostoła pn Edward Przebieracz wraz z małżonką, , Radni Powiatowi: Elżbieta Adamska i Józef Słonina, Dyrektor PiMBP W Bochni Dorota Rzepka wraz z instruktorkami: Beatą Piskór i Bernadettą Machetą Radny Gminy Rzezawa Ireneusz Czesak, kierownik GOPS Anna Starostka-Wiśniowska, opiekun Klubu Senior + Syklwia Kruk, sołtys wsi Borek Mirosław Seremak, sponsorzy min. Anna i Kazimierz Styrna oraz liczni mieszkańcy. Wydarzenie prowadziły: Dyrektor GCKCziS Kamila Mirowska i kierownik GBP w Rzezawie Marta Wiater. Opowiedziana została historia powstania tomiku, liczne zaangażowane osoby. Pani Władysława opowiadała o inspiracjach do swoich wierszy, dzieliła się refleksjami, które znalazły odzwierciedlenie w jej twórczości. W przerwach pomiędzy rozmową publiczność miała okazję wysłuchać recitalu w wykonaniu Piotra Poloka z zespołem. Utalentowani artyści wykonali kilka utworów, które doskonale współgrały z nastrojem spotkania i pogłębiły odbiór prezentowanych wierszy. Muzyka i poezja stworzyły niezapomniane artystyczne doświadczenie. Przyjaciele biblioteki czytali po dwa wiersze z każdego z 8 rozdziałów, wprowadzając nas w świat poezji piękną interpretacją i wrażliwością. Czytali : Melania Waśniowska, Filip Dziadowiec, Anna Starostka-Wiśniowska, Janina Czechmańska, Czesława Budyn, Beata Waśniowska, Maria Walosek, Antoni Wojtaszko i Aneta Pokrzywka. Poetka serdecznie podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do powstania i wydania tomiku: były to osoby, które koordynowały cały proces powstania i sponsorzy, dzięki którym powstało to dzieło, pięknie wydane na kredowym papierze, z kolorową okładką, z kolorowymi stronami rozdziałów, z paginacjami i zdobieniami. Serdeczne podziękowania kierujemy na ręce dla sponsora pana Lesława Sarachmanna, który był nieobecny na naszym wydarzeniu. Piękne kolorowe, ręcznie wykonane rysunki są autorstwa pani Agnieszki Kapturkiewicz. Autorka otrzymała mnóstwo kwiatów prezentów od przyjaciół i władz lokalnych. Spotkanie zakończyło się gromkimi brawami, a wielu uczestników skorzystało z okazji, aby osobiście porozmawiać z poetką, otrzymać autograf i zakupić egzemplarz tomiku „Życie całe na Bożą chwałę. Było to wyjątkowe wydarzenie, które nie tylko promowało lokalną twórczość, ale także umocniło więzi międzyludzkie i pokazało siłę słowa w naszej społeczności.















