Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Gminne jubileusze małżeńskie

Utworzono dnia 28.11.2019
Nie wystarczy pokochać,
Trzeba jeszcze umieć wziąć
Tę miłość w ręce
I przenieść ją przez całe życie”
 
We wtorek, 26 listopada 2019 r. w sali bankietowej „Albatros” w Rzezawie odbyła się niezwykła uroczystość – pary małżeńskie z terenu całej Gminy Rzezawa świętowały swoje Jubileusze 50 – lecia, 60-lecia i 65-lecia pożycia małżeńskiego.

W okolicznościowym przemówieniu Gospodarz Gminy – Mariusz Palej złożył serdeczne życzenia i gratulacje Jubilatom podkreślając, że „małżeństwo to podróż dwojga ludzi przez życie”, podczas której doświadcza się chwil pięknych i radosnych ale również napotyka się na przeciwności losu, które trzeba wspólnie przezwyciężyć zgodnie ze słowami przysięgi małżeńskiej. Wójt podziękował zebranym parom małżeńskim, że pomimo, iż żyli w trudnych czasach to udało się im stworzyć wspaniałe rodziny. To dzięki nim zmienia się Polska oraz Mała Ojczyzna, którą jest Gmina Rzezawa. Są też pięknym wzorem do naśladowania dla dzisiejszych małżeństw.     

Parom, które w tym roku świętują 50 – lecie ślubu czyli Złote Gody medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” nadane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej wręczył Wójt Gminy – Mariusz Palej.

W tym roku medale otrzymali Państwo: Anna i Kazimierz Cisakowie, Kazimiera i Edward Dudzikowie, Aniela i Edward Gaworowie, Antonina i Jan Gorczycowie,  Maria i Edward Górowie, Leokadia i Zbigniew Krokoszowie, Maria i Tadeusza Lekki, Danuta i Leszek Michniakowie, Alicja i Stanisław Pałczyńscy, Bronisława i Jan Siudakowie, Leokadia i Władysław Słoninowie, Maria i Tadeusz Smulscy. Natomiast Diamentową Rocznicę (60 lat zawarcia związku małżeńskiego) obchodzili Państwo: Emilia i Jan Gawłowiczowie, Aniela i Władysław Piszczkowie, Genowefa i Stanisław Rachfałowie, Helena i Tadeusz Śmietanowie oraz Czesława i Marian Ziębowie, a Państwo Stanisław i Stanisława Jagła - jako jedyna Para z terenu gminy Rzezawa - Żelazną Rocznicę, czyli 65 lat pożycia małżeńskiego.

Niezwykłych wrażeń i wzruszeń w części artystycznej uroczystości dostarczyły zgromadzonym dzieci i młodzież z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dąbrówce pod kierownictwem Pani Agaty Kmiecik. Następnie odbył się kameralny koncert zespołu "Piotr J. Polok Band". Na koniec można było posłuchać znanych i lubianych utworów w wykonaniu Orkiestry Dętej z Okulic.

zdjęcia

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Kwiecień 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3


Imieniny