Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Narodowe Czytanie w Bibliotekach Publicznych Gminy Rzezawa.

Utworzono dnia 11.09.2019

Ósma edycja Narodowego Czytania rozpoczęła się już w piątek w dwóch filiach bibliotecznych: w Krzeczowie i Buczkowie.

6 września w altanie za biblioteką w Krzeczowie uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej im. J. Korczaka w Krzeczowie wraz z Panią Dyrektor Elżbietą Kosturkiewicz, nauczycielem języka polskiego Bogusławą Kociołek oraz z pedagogiem Anną Leśniak, czytali lekturę wskazaną przez Parę Prezydencka, podobnie było w filii w Buczkowie. Wspólne czytanie zorganizowane było 6 września w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Dąbrówce. Przygotowaniem wydarzenia w szkole zajęły się Panie Agata Kmiecik oraz Edyta Piekarz.

Nowele czytali: Pani Dyrektor Bogusława Janik, Pani w-ce Dyrektor Mariola Kosińska, ks. Piotr Kotarba, Sołtys wsi Buczków Pani Czesława Budyn, Sołtys i Radny wsi Dąbrówka Pan Marcin Bielak oraz pracownik biblioteki w Buczkowie, a także uczennice klasy siódmej.

 W Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzezawie czytanie noweli rozpoczęła Przewodnicząca Rady Gminy Rzezawy Pani Barbara Kwiecińska, następnie czytały Pani Przewodnicząca Komisji Kultury Pani Agnieszka Sotwin, bibliotekarki, dzieci i młodzież oraz rodzinne czytanie w wykonaniu rodziny Państwa Jeziorków.

W każdej odsłonie czytany był list Pana Prezydenta. Pan Andrzej Duda zaznaczył, że tegoroczna edycja inicjatywy obrazuje 100 lat dziejów Polski. Para Prezydencka wybrała 8 lektur, jak zaznaczył prezydent, uczą nas one, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii…”

 Wszyscy uczestnicy spotkań mogli podbić przyniesione własne egzemplarze nowel okolicznościową pieczęcią przysłaną z Kancelarii Prezydenta lub przybić pieczęć w zeszycie jako potwierdzenie udziału w Narodowym Czytaniu.

zdjęcia

Deklaracja dostępności

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.


Imieniny