Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

PIKNIK CHARYTATYWNY W RZEZAWIE

Utworzono dnia 08.09.2021

W niedzielę, 5 września, na terenie GOSiR w Rzezawie odbył się piknik charytatywny pełen atrakcji. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców gminy i gości.

Imprezę rozpoczął I Turniej Piłki Nożnej Młodych Talentów. Wzięły w nim udział drużyny z Rzezawy, Jodłówki, Łazów, Borku i Ostrowa Królewskiego. Wszystkie zespoły otrzymały od Wójta Mariusza Paleja puchary i piłki, a każdy zawodnik został ponadto odznaczony pamiątkowym medalem.

Jednym z najważniejszych punktów pikniku był mecz Księża - Samorządowcy, który był niezwykle ciekawy i emocjonujący. Były piękne gole, wspaniałe interwencje bramkarzy, zarówno wykorzystane, jak i zmarnowane rzuty karne, słupki, poprzeczki... W ostatecznym rozrachunku mecz zakończył się wynikiem 4:2 dla drużyny Księży. W tym miejscu warto podkreślić, że pierwszą połowę meczu sędziował zasłużony bocheński sportowiec i działacz sportowy Marian Biernat. Po gwizdku kończącym pierwszą połowę zawodnicy obu ekip utworzyli szpaler, oddając hołd tej ważnej postaci dla rozwoju lokalnej piłki nożnej, a Wójt Mariusz Palej wręczył  panu Marianowi okolicznościowy puchar.

Po sportowych emocjach odbyło się kino plenerowe pod gwiazdami. Najpierw wyświetlana była bajka pt. „Wiking i magiczny miecz”, a zaraz po nim film pt. „Narodziny Gwiazdy”.

Przez cały czas trwania pikniku dzieci mogły zupełnie bezpłatnie korzystać z dmuchańców i malowania twarzy.

Najważniejszy był jednak szczytny cel imprezy. Podczas pikniku były zbierane datki oraz przeprowadzane licytacje na rzecz Ali i Hani Łazarz oraz Krzysztofa Broszkiewicza. Udało się zebrać 4,5 tys. zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na ich leczenie i rehabilitację.

Organizatorami pikniku charytatywnego był Wójt Gminy Rzezawa Mariusz Palej oraz Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie.