Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Podpisano pierwsze w historii LOWE porozumienie partnerskie. Zawarła je Gmina Rzezawa i Gmina Szczurowa

Utworzono dnia 20.07.2021

Gmina Rzezawa podpisała z Gminą Szczurowa z udziałem Fundacji Małopolskiej Izby Samorządowej pierwsze w historii Lokalnych Ośrodków Wiedzy i Edukacji (LOWE) porozumienie partnerskie. Jego celem jest poszerzenie oferty mającej na celu aktywizację osób dorosłych i stworzenie im jeszcze lepszych warunków do uczenia się oraz zdobywania wiedzy w różnych dziedzinach życia.
 
Od 1 września 2020 roku w ramach projektu LOWE zrealizowano na terenie gminy Rzezawa szereg działań na rzecz aktywności edukacyjnej osób dorosłych. W tym czasie odbyły się różnego rodzaju szkolenia, warsztaty i kursy. Cieszyły się one zawsze dużym zainteresowaniem. Teraz dzięki podpisanemu partnerstwu z Gminą Szczurowa oferta zajęć i wydarzeń odbywających się w ramach projektu LOWE będzie jeszcze bogatsza i ciekawsza.
 
Podpisanie porozumienia partnerskiego pomiędzy Gminą Rzezawa i Gminą Szczurowa odbyło się 12 lipca br. w sali narad w budynku komunalnym przy ulicy Kościelnej w Rzezawie. Poprzedziła je dyskusja na temat funkcjonowania LOWE, które odgrywają coraz ważniejszą rolę w życiu lokalnych społeczności.
 
W spotkaniu uczestniczyli: Wójt Gminy Rzezawa Mariusz Palej i Wójt Gminy Szczurowa Zbigniew Moskal waz z lokalnymi przedstawicielami Lokalnych Ośrodków Wiedzy i Edukacji w tych gminach, Wiceprezes Zarządu Fundacji Małopolska Izba Samorządowa Jacek Kwiatkowski, Dyrektor ds. programowych fundacji Aldona Okraszewska, Partner projektu LOWE w Gorlicach Renata Stępień, przedstawiciele stowarzyszeń, OSP i szkół z terenu gminy Rzezawa, a także lokalni animatorzy LOWE.  

Porozumienie partnerskie LOWE

Deklaracja dostępności

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Sierpień 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.


Imieniny