Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Pożegnanie Lata w Rzezawie z Anną Wyszkoni

Utworzono dnia 06.09.2019

To była świetna impreza pełna muzycznych hitów i wielu innych atrakcji. Gmina Rzezawa mocnym akcentem pożegnała lato oraz tegoroczne wakacje.

Gwiazdą wieczoru podczas Pożegnania Lata w Rzezawie była Anna Wyszkoni z zespołem, która dała niesamowite show pełne świetnej muzyki, energii i efektów multimedialnych. Ogromne wrażenie na publiczności zrobiły także kreacje piosenkarki, która podczas koncertu przebierała się aż czterokrotnie.

Anna Wyszkoni zaśpiewała swoje największe przeboje. Wśród nich były zarówno piosenki z jej solowej kariery, jak i utwory doskonale znane jeszcze z czasów, kiedy wokalistka śpiewała w zespole Łzy. Rzezawska publiczność mogła usłyszeć na żywo takie hity jak: „Czy ten pan i pani”, „Zapytaj mnie o to, kochany”, „Wiem, że jesteś tam”, „W całość ułożysz mnie”, czy „Oczy szeroko zamknięte”.

Piosenkarka dzięki swojemu wdziękowi oraz towarzyszącemu jej uśmiechowi została niezwykle ciepło przyjęta przez bardzo licznie zgromadzoną publiczność, która jeden z jej przebojów miała okazję zaśpiewać razem z nią. Sama piosenkarka również była bardzo zauroczona rzezawską publicznością. Po koncercie wokalistka spotkała się ze swoimi fanami. Były wspólne zdjęcia i autografy. Wszyscy chętni mogli także zakupić jej płytę.

Koncert Anny Wyszkoni był jednak tylko jednym z punktów tegorocznego Pożegnania Lata w Rzezawie, które obfitowało w wiele niezwykle ciekawych wydarzeń.

Wśród przygotowanych atrakcji był występ lokalnego zespołu „OCOCHODZI” składającego się z dzieci i młodzieży prowadzonego przez Piotra Poloka. Zagrała także Orkiestra Dęta Okulice pod batutą Mariusza Kurnika, która od wielu lat jest wspaniałą wizytówką Gminy Rzezawa i godnie reprezentuje ją podczas różnych konkursów i koncertów w Polsce, ale także poza jej granicami. Wystąpił ponadto zespół  „Week’n’Roll”, którego kompozycje to przede wszystkim rockowe, żywiołowe utwory.

Dzieci z terenu gminy Rzezawa, które podczas wakacji uczestniczyły w projekcie „Modelarstwo lotnicze - poznaj tajemnice” wzięły natomiast udział w prezentacji dronów, a Karolina Kica i Szymon Szydłowski – uczniowie szkoły tańca Thomas Dance – dali popis swoich tanecznych możliwości.

Imprezę zakończyła dyskoteka, którą poprowadził „Soundlight Team”. Warto również podkreślić, że podczas Pożegnania Lata w Rzezawie odbyło się wiele ciekawych konkursów dla dzieci i młodzieży. Przez cały czas trwania imprezy dostępne było także wesołe miasteczko, w którym każdy mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie.

Podczas Pożegnania Lata w Rzezawie odbyła się również kwesta na rzecz 14-letniego Artura z Krzeczowa. Chłopiec kilka miesięcy temu trafił na oddział pediatrii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie z bardzo wysoką gorączką i towarzyszącymi jej dreszczami, która trwała ponad 20 dni. Po wykonaniu szczegółowych badań okazało się, że Artur choruje na bardzo rzadką chorobę, jaką jest zespół hemofagocytowy. Chłopiec ma powiększoną wątrobę, śledzionę oraz nerki. Choroby niestety nie można wyleczyć. Można ją jednak „uśpić”. Potrzeba na to jednak sporych pieniędzy. Dlatego podczas Pożegnania Lata w Rzezawie pojawiły się osoby z puszkami, które zbierały pieniądze na jego leczenie oraz wykonanie kosztownych badań genetycznych, które pozwolą określić źródło jego choroby i sposób jej leczenia.

Organizatorami Pożegnania Lata w Rzezawie był Wójt Gminy Rzezawa Mariusz Palej oraz Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie. Impreza odbyła się 31 sierpnia br. na boisku sportowym GOSiR.

zdjęcia

Deklaracja dostępności

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.


Imieniny