Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

POŻEGNANIE LATA W RZEZAWIE

Utworzono dnia 31.08.2021

Pożegnanie Lata w Rzezawie

Gmina Rzezawa mocnym akcentem pożegnała lato i tegoroczne wakacje. Impreza zorganizowana z tej okazji na rzezawskim „Ryneczku” była pełna atrakcji dla całych rodzin.

Gwiazdą wieczoru był tancerz i piosenkarz Alexander Martinez. Pochodzący z Filipin artysta jest znany szerokiej publiczności z programu „Mam Talent”, którego był finalistą. Potrafi on doskonale imitować głos największych gwiazd światowej muzyki. W Rzezawie dał pokaz swoich wokalnych umiejętności, wykonując największe hity Franka Sinatry, Louisa Armstronga, Andrea Bocellego, zespołu Modern Talking i wielu innych. Piosenkarz dzięki swojej pozytywnej energii został niezwykle ciepło przyjęty przez publiczność. Po koncercie wokalista spotkał się natomiast ze swoimi fanami. Były wspólne zdjęcia i autografy.

Przed występem Alexandra Martineza na rzezawskiej scenie wystąpiła kapela „Cztery Draby Znad Raby”, wykonując znane i lubiane piosenki biesiadne oraz ludowe. Odbył się także pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu Martyny Jaremko i Jakuba Capika.

Podczas imprezy zaprezentowały się także Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Rzezawa, które przygotowały degustację potraw regionalnych. Było bardzo pysznie. Nie zabrakło zarówno słodkości, jak i bardziej obfitych dań.  W tym miejscu warto podkreślić, że wszyscy chętni otrzymali książki kulinarne z ciekawymi przepisami, które powstały w ramach pierwszego etapu projektu „Tradycja kierunkowskazem w przyszłość”, który był realizowany przez CCKCziS w Rzezawie.

Przez cały czas trwania imprezy moc atrakcji czekało także dla najmłodszych. Mogli oni bezpłatnie korzystać z dmuchańców i malowania twarzy. Odbyły się dla nich również liczne zabawy i konkursy prowadzone przez animatorów. Dostarczyły one dzieciakom dużo radości i uśmiechu.

Podczas Pożegnania Lata w Rzezawie odbyła się również kwesta na rzecz bliźniaczek Ali i Hani Łazarz oraz Krzysztofa Broszkiewicza. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na ich leczenie i rehabilitację.

Organizatorami Pożegnania Lata w Rzezawie był Wójt Gminy Rzezawa Mariusz Palej oraz Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie. Impreza odbyła się 28 sierpnia.  

Wydarzenie było połączone z kampanią promującą szczepienie przeciw COVID-19.

 

Pożegnanie Lata w Rzezawie

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Wrzesień 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3


Imieniny