Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Przegląd imprez orgaznizowanych przez Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie w 2018 roku

Utworzono dnia 18.02.2019

14 stycznia w sanktuarium p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Okulicach odbył się Koncert Noworoczny Orkiestry Dętej z Okulic. Z orkiestrą wystąpił chór sanktuaryjny ze Szczepanowa pod kierunkiem Wojciecha Oleksyka. Noworoczne koncerty są już tradycją i od lat przyciągają miłośników orkiestrowej muzyki. Muzycy pod batutą kapelmistrza Mariusza Kurnika przygotowali wspaniały i różnorodny repertuar. W pierwszej części tego zjawiskowego widowiska zgromadzeni mogli posłuchać utworów związanych z tematyką bożonarodzeniową. Zabrzmiały zarówno tradycyjne kolędy jak i popularne piosenki świąteczne. Drugą część muzycznego spotkania wypełniły utwory muzyki klasycznej i filmowej. 

 

               

 

3 lutego odbyła się XI edycja Walentynkowego Turnieju Piłkarskiego. Jak co roku, impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W sobotnie przedpołudnie zgromadziło się 20 dwuosobowych rodzinnych zespołów i towarzyszącą im publiczność. Drużyny rywalizowały ze sobą podczas krótkich minimeczy – trwających po 4 minuty – w systemie „każdy z każdym”, które wyłoniły zwycięzców. Wśród uczestników wyłoniono ponadto: Super Tatę, Super Opiekuna, Super Rodzinę, Najlepszego Zawodnika,  Najmłodszego Zawodnika oraz Super Gracza.

 

 

Ferie z Profilaktyką 2018

Biblioteki i świetlice wiejskie w gminie Rzezawa podczas ferii zimowych od 12.02-25.02 realizowały cykl zajęć obejmujących zagadnienia z profilaktyki uzależnień. Głównym celem spotkań było uświadomienie dzieciom i młodzieży jakie zagrożenia i niebezpieczeństwa niesie ze sobą sięganie po używki i narkotyki.  Ważna była również nauka asertywności i właściwej reakcji na wpływ złego towarzystwa.  Podczas wspólnych zajęć młodzi uczestnicy uczyli się też współdziałania w grupie, zdrowej rywalizacji a także tego, że można dobrze bawić się bez używek, komputera czy telefonu. Placówki GCKCziS zaoferowały dzieciom i młodzieży bogatą i ciekawą ofertę spędzenia wolnego czasu. Takie aktywne i pożyteczne ferie były możliwe dzięki dofinansowaniu zajęć przez Gminną Komisją ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rzezawie.

 

               

 

Po raz kolejny Gminna Biblioteka Publiczna w Rzezawie wraz z filiami brała udział w ogólnoeuropejskiej kampanii „Tydzień z Internetem (Get Online Week)”, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości jakie daje Internet. W tym roku spotkania dotyczyły zagadnień takich jak: „Bezpieczny e-konsument” oraz „Wiadomości ze świata”. W ramach tych zajęć młodzi ludzie dowiedzieli się jak interpretować docierające do nas informacje o świecie i jak są one  silnie związane z tym, gdzie żyjemy. Mogli zauważyć, że to samo wydarzenie może być różnie postrzegane przez dane grupy, które mają różne historie i doświadczenia. Ponadto uczestnikom zajęć starano się uświadomić także, że oprócz dobrodziejstw jakie niesie ze sobą Internet w sieci mogą na nich czyhać również zagrożenia i niebezpieczeństwa, a przekazy medialne, które do nas docierają, niekoniecznie opierają się na rzetelnych źródłach.

 

W piątek 20 kwietnia na świetlicy wiejskiej w Jodłówce odbył się Konkurs Ekologiczny, zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu. W zmaganiach konkursowych uczestniczyło 10 dwuosobowych drużyn. Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszej części uczestnicy rozwiązywali test, składający się z 19 pytań i 1 zadania o tematyce związanej z ochroną środowiska. Wiele emocji dostarczyło ostatnie zadanie, w którym należało namalować propozycję loga - znaku graficznego Konkursu Ekologicznego. Druga część rywalizacji polegała, na zaprezentowaniu przez każdą drużynę EKO-Instrumentu, wykonanego z surowców wtórnych. Nie lada emocje wzbudziły także dźwięki wydawane przez instrumenty, niektóre pozwoliły nawet na wykonanie prostych melodii.

 

               

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Rzezawie wraz z filiami w Bratucicach, Buczkowie i Krzeczowie po raz kolejny wzięły udział w 17. Małopolskich Dniach Książki „Książka i Róża”.  Tegoroczna edycja projektu zbiegła się z obchodami  23. rocznicy "Światowego  Dnia Książki i Praw Autorskich”,  setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 151 rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego. Ideą akcji „Książka i Róża” jest rozwój  czytelnictwa lokalnego, a "Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich” jest  promocja czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej. W każdej z bibliotek odbyły się spotkania dzięki którym uczestnicy pogłębili wiedzę z zakresu historii Polski: okolicznościami odzyskania przez Polskę niepodległości i biografią Marszałka Józefa Piłsudskiego. W bibliotekach powstały także półki bookcrossingowe, na których znajdują się książki z darów czytelniczych. Jest to niekonwencjonalna forma popularyzowania książek i czytelnictwa poprzez nieodpłatne ich przekazywanie metodą „podaj dalej”.

 

               

 

W Sanktuarium Matki Bożej Okulickiej odbyły się uroczyste obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz święta Matki Bożej Królowej Polski. Uroczystość, która w tym roku miała szczególny charakter ze względu na przypadającą rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, zainaugurował bardzo ciekawy występ artystyczny dzieci i młodzieży z terenu gminy oraz koncert zespołu „Bratucjana Cantas”, którzy śpiewali pieśni patriotyczne. Po uroczystej mszy świętej, w której udział wzięły władze Gminy Rzezawa, radni, sołtysi, poczty sztandarowe jednostek oświatowych, straży pożarnych, a także licznie przybyli mieszkańcy gminy, odbył się koncert orkiestry z Okulic oraz Baczkowa. Po zakończeniu części oficjalnej wójt Gminy Rzezawa Mariusz Palej wraz z delegacją udał się na cmentarz, gdzie złożył wiązankę na rodzinnym grobie Okulickich oraz kwiaty przed Izbą Pamięci gen. Leopolda Okulickiego.

 

               

 

W Rzezawie, 5 maja z inicjatywy Mariusza Paleja – Wójta Gminy Rzezawa po raz pierwszy świętowano uroczyście Gminny Dzień Strażaka. W obchodach wzięły udział wszystkie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie gminy. Po uroczystej mszy świętej jednostki OSP wraz pocztami sztandarowymi w szyku strażackim przy akompaniamencie orkiestry dętej przemaszerowały na plac przed kościołem, gdzie wręczono Prezesom każdej jednostki OSP pamiątkową tabliczkę. Ostatnim punktem uroczystych obchodów I Gminnego Dnia Strażaka były przemówienia.

 

               

 

Od 8 do 15 maja  wszystkie Biblioteki Publiczne Gminy Rzezawa brały udział  w XV Tygodniu Bibliotek. W  2018 r. hasłem przewodnim było: „(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA”, które można interpretować jako wolność czytania i dowolność wyboru. Głównym tematem było podkreślenie roli  bibliotek i bibliotekarzy, roli czytania: swobody, dowolności i nieograniczonego dostępu do książek tradycyjnych, e-booków, audiobooków. Przez cały tydzień w bibliotekach można było oglądać wystawy książek zakazanych – książek, które nie można było czytać w  minionych latach z różnych powodów.

 

17 maja w Bibliotece w Krzeczowie odbył się III Przegląd Młodych Talentów z Gminy Rzezawa. W przesłuchaniach uczestniczyły dzieci i młodzież uczęszczająca na placówki GCKCZiS. Podczas przeglądu zaprezentowali się zarówno soliści jak i zespoły.  Wykonawcy musieli zaprezentować piosenkę z repertuaru Zespołu „Arka Noego”, drugi utwór był już dowolny. Nagrodą był występ w koncercie finałowym podczas IV Gminnego Dnia Dziecka w Rzezawie.

 

                

 

3 czerwca boisko sportowe GOSIR w Rzezawie zamieniło się w prawdziwy dziecięcy raj z okazji IV Gminnego Dnia Dziecka. Dmuchane obiekty, trampoliny, zamki z kulkami, malowanie twarzy, modelowanie długich balonów, pokazy cyrkowe i wielkie bańki mydlane, ściana wspinaczkowa zabawy   i konkursy prowadzone przez animatorów sprawiły wiele radości najmłodszym. Nie lada gratką było show kulinarne „Bitwa na dwie patelnie” w wykonaniu Mariusza Szweda i Diany Volokhowej – Szefów Kuchni znanych m.in. z „MasterChef”. Prowadzone były także warsztaty pieczenia chleba. Na oczach widzów zostało przygotowane kilkaset porcji wyjątkowych dań,  których walory smakowe ocenić mogli sami uczestnicy imprezy.  Dzieci mogły też poznać podstawy udzielania pierwszej pomocy, a także zobaczyć od środka wyposażenie karetki i wozu strażackiego. Natomiast dorośli mogli w punkcie medycznym SPGZOZ w Rzezawie sprawdzić poziom ciśnienia i cukru. Na specjalnie  przygotowanych stoiskach podziwiać można było również  wyroby rękodzielnicze. Na scenie wystąpiła Agnieszka Nowakowska i Piotr Sieczka – uczestnicy The Voice Kids oraz zespół OCOCHODZI.

 

               

 

Jak co roku, Gminna Biblioteka Publiczna w Rzezawie i filie uczestniczyły w akcji czytelniczej Cała Gmina Czyta Dzieciom. W dniach od 2 do 8 czerwca biblioteki organizowały spotkania przeznaczone dla różnych grup wiekowych odbiorców tj. uczniów szkół podstawowych oraz przedszkolaków. W czasie trwania akcji zaproszeni goście czytali wybrane pozycje literatury dla dzieci i młodzieży. A tam gdzie dzieci nie mogły dotrzeć do biblioteki – tam biblioteka przyszła do dzieci… co pozwoliło na popularyzację czytelnictwa również bezpośrednio w szkołach i przedszkolach.

 

          

 

W piątek 8 czerwca odbyła się II Olimpiada Sportowa dla Dzieci i Młodzieży o puchar Wójta Gminy Rzezawa. Do Krzeczowa przybyli przedstawiciele klas gminnych szkół podstawowych i gimnazjów. Młodzi sportowcy trzymając baner i flagę olimpijską wmaszerowali na boisko sportowe w barwnym korowodzie. Następnie zawodnicy złożyli przysięgę olimpijską po czym uroczystego otwarcia imprezy dokonał Mariusz Palej - Wójt Gminy Rzezawa. W programie olimpiady przewidziano ciekawe i niezwykle oryginalne konkurencje, dostosowane odpowiednio do wieku uczestników olimpiady. Atmosfera, podobnie jak pogoda była gorąca i wspaniała. Dzieci i młodzież z wielką radością i zaangażowaniem brały udział we wszystkich konkurencjach. Wszystkim towarzyszyły niezwykłe emocje i dobra zabawa.

 

               

 

W ostatnią sobotę czerwca na Biesiadzie Wiejskiej w Łazach mieszkańcy Gminy Rzezawa oraz goście powitali lato. Impreza rozpoczęła się od występu grupy „Fiteness Animator” - Paulina Duda. Kolejnym punktem programu był przegląd stoisk kulinarnych i rękodzieła połączony z konkursem na Najlepszą Potrawę Kulinarną. Nie brakowało także atrakcji dla dzieci, na które czekały dmuchańce, mini-kolejka, trampoliny oraz oczywiście malowanie twarzy. Gwiazdą wieczoru był zespół folklorystyczny  „BACIARY”, który swą muzyką, a także strojami nawiązuje do tradycji góralskiej. Ostatnim punktem programu była zabawa taneczna, przy muzyce zespołu „KITA BAND”.

 

               

 

Wakacje 2018  z Profilaktyką

W wakacje placówki GCKCziS w Rzezawie zaproponowały dzieciom i młodzieży zajęcia, których celem było zachęcenie ich do aktywnego i wspólnego spędzania wolnego czasu z rówieśnikami. Zostały zorganizowane prelekcje, warsztaty edukacyjne, dziennikarskie i zdrowego żywienia oraz zajęcia plastyczne. Nie mogło zabraknąć również zajęć sportowych na gminnych obiektach sportowych (mecze, rozgrywki, turnieje) i w Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku oraz imprez plenerowych. Dla małych turystów zorganizowano także wycieczki do kina w Brzesku, Parku Trampolin GoJump i Muzeum Lotnictwa w Krakowie, Inwałdu – Warowni, Zatoru - Energylandii i w Beskidy.  

 

               

 

Drużyna LZS „Błękitni Krzeczów” wygrała III Gminny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Rzezawa Mariusza Paleja. Zawody, które zostały rozegrane w ostatnią sobotę lipca na boisku sportowym w Borku, stały na bardzo wysokim poziomie i przyciągnęły na trybuny dużą liczbę kibiców, którzy świetnie się bawili, dopingując piłkarzy. W turnieju wzięło udział w sumie 59 zawodników reprezentujących cztery kluby. W zawodach oprócz piłkarzy z Krzeczowa wystąpili gospodarze turnieju, a więc drużyna LZS „Borek”, która w ostatecznym rozrachunku zajęła drugie miejsce. Na trzecim miejscu uplasował się zespół GOSiR „Novi – Rzezawianka”. Czwarte miejsce przypadło natomiast LZS „Ostrowianka – Ostrów Królewski”. Zawody zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”. Czas trwania meczów wynosił 2 × 15 minut. Dokładne wyniki prezentowały się następująco:

LZS „Błękitni Krzeczów” - GOSiR „Novi – Rzezawianka” 0:0
LZS „Ostrowianka – Ostrów Królewski” - LZS „Borek” 1:2
LZS „Borek” - GOSiR „Novi – Rzezawianka” 1:0
LZS „Błękitni Krzeczów” - LZS „Ostrowianka – Ostrów Królewski” 2:1
LZS „Borek” - LZS „Błękitni Krzeczów” 0:3
GOSiR „Novi – Rzezawianka” - LZS „Ostrowianka – Ostrów Królewski” 5:0

Wszystkie drużyny biorące udział w turnieju otrzymały od wójta Gminy Rzezawa Mariusza Paleja oraz dyrektora Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie Renaty Prokop pamiątkowe puchary. Wszyscy zawodnicy w nagrodę otrzymali także plecaki, które będą mogły służyć im m.in. na sprzęt sportowy. Nagrodzony specjalną statuetką został ponadto najlepszy strzelec turnieju oraz najlepszy bramkarz. Królem strzelców został Artur Daniec z GOSiR „Novi – Rzezawianka”, który zdobył w sumie trzy bramki. Nagroda dla najlepszego golkipera powędrowała natomiast do Mateusza Klimy z LZS „Błękitni Krzeczów”. Pamiątkowe nagrody otrzymała także trójka sędziowska zawodów w składzie: Kamil Nowacki, Dawid Machaj oraz Rafał Gnutek. Wyróżniony został także Tomasz Rachwalski, który prowadził turniej. W imprezie oprócz zawodników, kibiców i władz gminy udział wzięli także radni i sołtysi. Wśród nich był m.in. radny wsi Rzezawa Robert Świercz, radna z Jodłówki Barbara Kwiecińska, sołtys Borku Tadeusz Klimek oraz sołtys Krzeczowa Jan Panna, który jest ponadto trenerem „Błękitnych Krzeczów”. Na koniec zmagań sportowych wójt Mariusz Palej zapowiedział kolejną edycję turnieju, która ma odbyć się za rok na boisku sportowym w Rzezawie, na którym już wkrótce zakończy się kompleksowy remont. Pierwszą edycję Gminnego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Rzezawa Mariusza Paleja wygrał zespół LZS „Borek”. Rok temu triumfowała natomiast drużyna z Rzezawy.

 

               

 

W ostatnią sobotę wakacji licznie przybyli mieszkańcy Gminy Rzezawa oraz goście na boisku sportowym GOSiR w Rzezawie wspólnie świętowali Pożegnanie lata. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Na najmłodszych tradycyjnie czekało wiele atrakcji. Na scenie prezentowali się kolejno młodzi lokalni artyści: grupa taneczna Fitness Animator – Paulina Duda, zespół OCOCHODZI, Anna Jędrzejek - laureatka Młodych Talentów 2018 oraz zespół FLARE z Asią Azzją Mądry. Gwiazdą wieczoru był Zespół KOMBII – niekwestionowana gwiazda polskiej sceny muzycznej. W Rzezawie zabrzmiały największe przeboje zespołu takie jak: „Pokolenie”, „Sen się spełni”, „Królowie życia”, „Słodkiego miłego życia”, ”Black & white” czy „Nasze randez vous”.

 

               

 

W sobotę 22 września br. w Łazach odbył się Festiwal Boczku, czyli konkurs kulinarny na najlepszy bekon. Udział w nim wzięły m.in. Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Rzezawa. Wszyscy uczestnicy festiwalu otrzymali od Wójta Mariusza Paleja atrakcyjne nagrody, a licznie przybyli mieszkańcy oraz goście mogli bezpłatnie skosztować przyrządzonych potraw przy dźwiękach muzyki granej przez młodych artystów.

 

               

 

Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego w roku bieżącym  odbywało się w rekordowej liczbie prawie 300 miejsc. W akcję, która organizowana jest od 2012 roku włączyła się również Gminna Biblioteka Publiczna w Rzezawie wraz z filiami w Bratucicach, Buczkowie i Krzeczowie. Mieszkańcy, którzy przynieśli ze sobą swój egzemplarz książki mieli możliwość opieczętowania jej pamiątkową pieczęcią z logo Narodowego Czytania.

 

               

 

8 września w ramach wydarzenia Weekend z zabytkami Powiatu Bocheńskiego udostępniono turystom i mieszkańcom najciekawsze miejsca i obiekty znajdujące się na terenie gminy Rzezawa, do których niewątpliwie należą: Izba Pamięci Generała Leopolda Okulickiego w Bratucicach, Salę Maryjną w Domu Pielgrzyma przy kościele NNMP w Okulicach, Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej i św. Leopolda w Rzezawie oraz Winnicę nad Dworskim potokiem w Łazach.

 

W piątek 5 października w Krzeczowie - w fili Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzezawie - odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej. Uczestniczyły w nim dzieci i młodzież z gminnych bibliotek i świetlic – łącznie 23 osoby. Zmagania konkursowe odbywały się w trzech kategoriach wiekowych, a komisja w składzie Bernadetta Macheta (instruktor Biblioteki Powiatowej w Bochni, Zofia Łęczek (nauczyciel języka polskiego w PSP w Rzezawie) i Stanisława Nawrocka (lokalna poetka) u recytujących oceniała dobór repertuaru oraz sposób prezentacji utworu.  Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody, a ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali śpiewniki i dyplomy. Podczas obrad jury zgromadzeni mogli wysłuchać przepięknego wykonania piosenek patriotycznych przez Kingę Handzel i Dominika Jeziorka.

 

               

 

W miesiącu październiku Gminna Biblioteka Publiczna w Rzezawie wraz z filiami przeprowadziły warsztaty historyczne "Mirabelka", na podstawie scenariusza pani Barbary Marii Morawiec – redaktora Lustra Biblioteki, w ramach ogólnopolskiej akcji „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy”. Dzieci poznały historię opowiedzianą przez drzewo  mirabelki na podstawie lektury Cezarego Harasimowicza „Mirabelka”,  z dużą uwagą słuchały o getcie warszawskim, o Irenie Sendlerowej o losach mieszkańców warszawskich osiedli. Uczniowie podzieleni na grupy składali puzzle mirabelkowe, rysowali swoje dłonie, które zostały indywidualnie ozdobione przez każde dziecko i  przyklejone do drzewa powstałego w bibliotece. Na zakończenie warsztatów była degustacja przetworów mirabelkowych. Uczestnicy otrzymali zakładki z logo warsztatów oraz dyplomy.

 

               

 

12 października 2018 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Rzezawie miała możliwość uczestniczenia w projekcie Nieobojętni. Zapomniani bohaterowie realizowanym przez Stowarzyszenie Auschwitz Memento z Oświęcimia, dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego partnerem głównym jest Narodowe Centrum Kultury. Projekt  ma za zadanie promować czytelnictwo w Polsce oraz przybliżać ludziom historię najnowszą. Przed filmem mogliśmy wysłuchać prelekcję pana Bogdana Wasztyla, dotyczącą wydarzeń związanych z II wojną Światową, z obozem Auschwitz, z historią najnowszą oraz obrazy z powstania fabularyzowanego filmu dokumentalnego "Nieobojętni”. Gościliśmy również prezesa fundacji i koordynatora projektu Panią Paulinę Wądrzyk a także koordynatorkę Panią  Elżbietę Krystian. Prelekcje oraz pokazy filmowe  odbyły się dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Barbary Korol-Adamczyk w Publicznej Szkole Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej w Rzezawie oraz dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Bogusławy Janik w Publicznej Szkole Podstawowej im. Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Dąbrówce. Ogółem w projekcie wzięło udział ponad 200 osób, była to młodzież z klas VII, VIII i gimnazjum z terenu Gminy Rzezawa, ponieważ młodzież z okolicznych szkol też miała możliwość uczestniczenia w tak ciekawej lekcji historii.  

19 października 2018 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzezawie odbył się Gminny Konkurs Wiedzy o Niepodległej, który skierowany  był  do młodzieży  z terenu Gminy Rzezawa i miał na celu: propagowanie wartości patriotycznych oraz motywowanie młodych ludzi do pogłębienia wiedzy o Polsce w 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości. W konkursie udział wzięło 21 uczniów klas V – VIII uczęszczających do bibliotek i świetlic z terenu Gminy Rzezawa.

 

               

 

26 października 2018 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzezawie odbyło się spotkanie autorskie z Panią Olgą Rudnicką w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki działającego w Bibliotece Publicznej Gminy Rzezawa w filii w Bratucicach. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas VII i VIII z Publicznej Szkoły Podstawowej w Okulicach, członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki oraz bibliotekarki z Publicznych Bibliotek w Gminie Rzezawa.

 

               

 

11 listopada w Rzezawie, odbyły się uroczyste obchody Święta Niepodległości. Uroczystości 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęła msza święta w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej i św. Leopolda w Rzezawie w intencji Ojczyzny. Nabożeństwo zakończyło wspólne odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”. Po zakończeniu liturgii władze samorządowe, delegacje szkół i jednostek OSP wraz z pocztami sztandarowymi, a także przybyli mieszkańcy przy akompaniamencie Orkiestry Dętej z Okulic przemaszerowali do budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzezawie, gdzie odbyła się część artystyczna. Po ich zakończeniu na wszystkich uczestników  obchodów czekał biało-czerwony tort.

 

               

 

Grudzień to czas wystaw i kiekrmaszów bożonarodzeniowych, których nie zabrakło również na  placówkach GCKCziS w Rzezawie, wprowadzając oglądających w magię świąt. Uczestnicy kiermaszów mogli podziwiać niepowtarzalne stroiki, choinkowe i  świąteczne  ozdoby wykonane samodzielnie przez dzieci, młodzież oraz dorosłych uczęszczających do świetlic oraz bibliotek.

 

               

 

W 2018 roku na placówkach GCKCziS w Rzezawie organizowane były:

- Jasełka i wspólne kolędowanie

- spotkania opłatkowe

- Dzień Kobiet

- Dzień Matki

- Dzień Dziecka

- Dzień Seniora

- Pikniki Rodzinne

- Wieczornice Patriotyczne

- Mikołajki

- zabawy choinkowe, karnawałowe i andrzejkowe

- dyskoteki

- rozgrywki sportowe

- zajęcia kulinarne, plastyczne, taneczne, muzyczne

- maraton gier planszowych

- wycieczki rowerowe

- wyjazdy do teatru, kina, na basen itp.

- ogniska

- noce filmowe

- aerobik

- spotkania integracyjne

 

Deklaracja dostępności

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.


Imieniny