Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Rozpoczyna się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań NSP 2021

Utworzono dnia 02.04.2021

Już dziś tj. 1 kwietnia 2021 r. w całej Polsce rozpoczyna się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań NSP 2021. Powszechny spis ludności i mieszkań odbywa się co 10 lat i jest jedynym badaniem, które pozwala na pozyskanie szczegółowych informacji o liczbie ludności, jej terytorialnym rozmieszczeniu, strukturze demograficzno-społecznej i zawodowej, a także o ilościowym i jakościowym stanie zasobów mieszkaniowych i budynkowych.

Udział w spisie jest obowiązkowy. Dane podlegające spisaniu podajemy na według stanu na dzień 31 marca 2021 r. Spisem objęci są mieszkańcy Polski – zarówno Polacy, jak i cudzoziemcy oraz stali mieszkańcy Polski przebywający w czasie spisu za granicą.

Obowiązkową metodą jest samospis internetowy. Po wejściu na stronę GUS: spis.gov.pl  wypełniamy formularz spisowy. Jeśli nie możemy wykonać samospisu internetowego to można skorzystać z infolinii: 22 279 99 99 i spisać się przez telefon. W przypadku kiedy nie spiszemy się przez internet ani przez telefon, skontaktuje się z nami rachmistrz - telefonicznie lub bezpośrednio - aby przeprowadzić spis. Zgodnie z ustawą o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. nie można odmówić mu przekazania danych.

Deklaracja dostępności

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Sierpień 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.


Imieniny