Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Spacer z questem po Rzezawie

Utworzono dnia 10.06.2024
Za nami pełna dobrej zabawy inauguracja questu „Mała Rzezawa i ciekawa historyczna sprawa”.
Quest to gra terenowa, edukacyjna, która łączy elementy zabawy i nauki celem odnalezienia skarbu. Rozsiane na trasie zagadki sprawiają, że mała wycieczka staje się wielką, niezapomnianą wyprawą.
Quest „Mała Rzezawa i ciekawa historyczna sprawa” liczy 4 km, a jego przejście zajmuje około 1,5 godziny. Miejscem startu, a także etapem końcowym (pętla) jest teren w sąsiedztwie Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu. Quest prowadzi po najważniejszych miejscach Rzezawy. Spacerując, można więc poznać historię tej miejscowości i dowiedzieć się o niej wielu niezwykle ciekawych rzeczy. Na wszystkich, którzy przejdą grę i odgadną hasło questu, czeka natomiast ukryty skarb.
Pierwszymi osobami, które zmierzyły się z questem, były dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej w Rzezawie oraz uczestnicy miejscowego Klubu Senior+. Rozwiązywanie zagadek dostarczyło im wiele pozytywnych emocji. W tym miejscu warto również podkreślić, że inauguracja questu, która miała miejsce 7 czerwca, była połączona z małym piknikiem, podczas którego nie zabrakło słodkich przekąsek, a dla najmłodszych również zabaw z animatorami.
Wójt Gminy Rzezawa Zbigniew Biernat serdecznie dziękuje wszystkim osobom zaangażowanym w organizację questu „Mała Rzezawa i ciekawa historyczna sprawa”. Słowa podziękowania kieruje przede wszystkim do dyrekcji i pracowników Nadwiślańskiej Grupy Działania „E.O.CENOMA” (koordynator questu), Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzezawie, Publicznego Przedszkola w Rzezawie, Klubu Senior+ w Rzezawie oraz Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie.
Zachęcamy Państwa do wspólnej zabawy i wzięcia udziału w grze terenowej o Rzezawie. Aby to zrobić wystarczy:
- pobrać aplikację „Questy – Wyprawy Odkrywców” i tam wybrać interesujący nas quest (w tym przypadku „Mała Rzezawa i ciekawa historyczna sprawa”);
- poprosić o wydrukowaną mapkę – kartę do gry i specjalną książeczkę odkrywcy, które są dostępne w Gminnym Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie w godzinach urzędowania tej placówki.

Spacer z questem po Rzezawie

Deklaracja dostępności

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.


Imieniny