Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Urząd Gminy, Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie jak co roku wspólnie zrealizowały projekt pod nazwą „Wakacje z Profilaktyką 2019”

Utworzono dnia 19.09.2019

Urząd Gminy, Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych,  Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w  Rzezawie jak co roku wspólnie zrealizowały projekt pod nazwą „Wakacje z Profilaktyką 2019”
Urząd Gminy, Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przeznaczyła w tym roku kwotę 26 tys zł  na realizację  w/w zadania .
Placówki Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu zapewniły wiele atrakcyjnych i niezapomnianych zajęć. Z pewnością każdy przybyły do nich młody człowiek, znalazł coś ciekawego dla siebie.  Dzieci i młodzież  miały okazję przeżyć wiele niezapomnianych i pełnych radości chwil. Zorganizowano szereg różnorodnych wycieczek i zajęć, w których młodzi ludzie chętnie uczestniczyli.
Ogromnym powodzeniem cieszyły się wycieczki autokarowe. Pierwszym z zaplanowanych wyjazdów była wycieczka do Szczawnicy, gdzie uczestnicy zwiedzili, jedną z największych przyrodniczych atrakcji Pienin, Wąwóz Homole. Mieli okazję również poznać historię Łemków i „Akcji Wisła”. Kolejnym wyjazdem, który dostarczył ogrom wrażeń, był wyjazd do kina 6D w Nowym Sączu, podczas którego dzieci i młodzież zobaczyła kilka filmów krótkometrażowych m.in. „Wesołe miasteczko” i „Dziki Zachód”.  W Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie, dzieci miały okazję przekonać się, że nauka nie musi być nudna i kojarzyć się tylko ze szkolną ławką i podręcznikami. Uczestnicy mogli połączyć wiedzę zdobytą w szkole z praktyką, jak i rozwinąć zdolności obserwacyjne oraz indywidualne zainteresowania. Najwięcej uśmiechu i zadowolenia na twarzach można było zaobserwować podczas wycieczki do parku rozrywki Rabkoland w Rabce Zdrój. Był to niewątpliwie jeden z najbardziej aktywnych dni, który był dobrą okazją do rozładowania energii.
Oprócz wycieczek autokarowych, świetlice i biblioteki zorganizowały mnóstwo innych ciekawych zajęć, podczas których dzieci i młodzież miały okazję spędzić czas ze swoimi rówieśnikami, a nie w domu przed komputerem. Były to między innymi wycieczki rowerowe, ogniska, warsztaty zdrowego żywienia i plastyczne, gry, zabawy oraz rozgrywki sportowe. 
Ponadto, młodzi ludzie podczas wakacyjnych spotkań wzięli udział w zajęciach, celem których było uświadomienie im zagrożenia jakie niesie ze sobą spożywanie alkoholu, „branie” narkotyków, czy dopalaczy. Przeprowadzono cykl debat z Prezesem Stowarzyszenia „Nowa Szansa” panem Stanisławem Klimkiem, który poruszył takie tematy jak: „Tolerancja”, „Konstruktywne sposoby radzenia sobie z negatywnymi emocjami”, „Zaplątani w sieci”, „Smartfon – przyjaciel, czy wróg. Czyli jak żyć w świecie nowych technologii”, a także pogadanki o hejcie, zdrowym odżywianiu, zagrożeniach związanych z rówieśnikami.
Różnorodność przeprowadzonych zajęć, miała na celu ukazanie młodemu pokoleniu, jak można ciekawie spędzić czas, dobrze się bawiąc bez korzystania z używek.
W wakacyjnych zajęciach uczestniczyło około 800 dzieci i młodzieży z terenu gminy Rzezawa.

 

zdjęcia

Deklaracja dostępności

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.


Imieniny