Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

V Gminny Dzień Dziecka

Utworzono dnia 24.06.2019

Koncerty, zawody sportowe, pokazy tańca, czy wesołe miasteczko to tylko niektóre atrakcje, jakie czekały na najmłodszych mieszkańców gminy Rzezawa z okazji V Gminnego Dnia Dziecka.

Imprezę rozpoczął niezwykle ciekawy koncert piosenki pn. „Przedszkolak potrafi śpiewać”. Podczas występu dzieci wraz ze swoimi opiekunami zaprezentowały swoje zdolności wokalne, ale także taneczne. Występ na scenie i możliwość zaprezentowania się szerokiej publiczności sprawił im wiele radości. W koncercie uczestniczyły dzieci ze wszystkich przedszkoli znajdujących się na terenie gminy Rzezawa. Przedszkolaki wzięły udział także w III Gminnej Olimpiadzie Sportowej przeznaczonej specjalnie dla nich. Składała się ona z kilku niezwykle ciekawych i oryginalnych konkurencji, które dostarczyły im dużo pozytywnych emocji. Po zakończeniu zawodów Wójt Gminy Rzezawa Mariusz Palej, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie Renata Prokop oraz Przewodnicząca Rady Gminy Rzezawa Barbara Kwiecińska wręczyli wszystkim przedszkolakom pamiątkowe medale oraz upominki zasponsorowane przez firmę ZIAJA. Dzieci otrzymały także słodkie upominki.


To był jednak dopiero początek atrakcji, jakie przygotowano dla dzieci. Niezwykle ciekawym punktem imprezy było show kulinarne pn. „Bitwa na dwie patelnie” w wykonaniu m.in. Mariusza Szweda znanego z programu „MasterChef”. Na scenie zaprezentowali się także laureaci IV Przeglądu Młodych Talentów, którzy dali pokaz swoich możliwości wokalnych wykonując znane hity polskich i zagranicznych artystów. Po występie otrzymali oni od Wójta Mariusza Paleja pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.


Wójt Gminy Rzezawa wręczył prezenty także zwycięzcom gminnego konkursu fotograficznego „Uśmiech dziecka”. Wśród nich były m.in. tablety, profesjonalne słuchawki do słuchania muzyki oraz przenośne głośniki bluetooth. Podczas V Gminnego Dnia Dziecka w Rzezawie odbył się również koncert zespołu „OCOCHODZI”. Repertuar obejmował utwory ludowe, a także autorskie piosnki napisane przez Piotra Poloka, który prowadzi zespół. Na rzezawskiej scenie zaprezentował się także zespół SzuGirls wykonujący muzykę disco-polo, który wkrótce zamierza podbić polską scenę muzyczną.

Ważnym punktem obchodów Dnia Dziecka w Rzezawie był także mecz charytatywny, w którym zmierzyła się drużyna Samorządowców, na której czele stał Wójt Mariusz Palej z zespołem Księży. Po niezwykle zaciętym meczu padł wynik 2:4.

Imprezę zakończył natomiast program artystyczny przygotowany przez Świetlice Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu oraz dyskoteka dla dzieci. Warto również podkreślić, że podczas V Gminnego Dnia Dziecka w Rzezawie do dyspozycji dzieci była cała masa darmowych atrakcji. Wśród nich m.in. wesołe miasteczko, trampoliny oraz ściana wspinaczkowa. Wszyscy chętni mogli ponadto wziąć udział w licznych zabawach i konkursach. Nie zabrakło także malowania twarzy oraz kąpieli w pianie. V Gminny Dzień Dziecka odbył się w niedzielę 16 czerwca na boisku GOSiR w Rzezawie.

zdjęcia

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Kwiecień 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3


Imieniny