Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wakacje na placówkach GCKCZiS – podsumowanie

Utworzono dnia 30.08.2018

W tegoroczne wakacje świetlice i biblioteki działające na terenie gminy Rzezawa zaproponowały dzieciom i młodzieży zajęcia, których celem było zachęcenie ich do aktywnego i wspólnego spędzania wolnego czasu z rówieśnikami. Zostały zorganizowane wycieczki rowerowe, turystyczne, na basen i do kina, rozgrywki sportowe, przedstawienie, prelekcje, warsztaty dziennikarskie i zdrowego żywienia oraz zajęcia plastyczne.

W bratucickim lesie na Hubertówce na początku wakacji odbyło się integracyjne ognisko, w którym uczestniczyły dzieci ze wszystkich placówek GCKCZiS. Dodatkowo była to okazja do wypoczynku i wspólnej zabawy w otoczeniu pięknej przyrody. Na świetlicy w Okulicach młodzi wakacjowicze wzięli udział w warsztatach edukacyjnych pt. "Trzeźwy za kółkiem- nie tylko alkohol szkodzi" oraz w pokazie pierwszej pomocy przygotowanym przez miejscowych strażaków. Ponadto chętni mogli wsiąść do wozu strażackiego oraz zobaczyć z bliska pianę do gaszenia pożarów. Natomiast podczas prelekcji przeprowadzonej przez funkcjonariuszy Policji dzieci zostały pouczone jak należy prawidłowo zachowywać się na drodze, nad wodą i czego się wystrzegać podczas podróży. Policjanci zaprezentowali również sprzęt, za pomocą którego można  skutecznie pilnować bezpieczeństwa na drogach. Zorganizowane zostały także warsztaty dziennikarskie w Dąbrówce, które poprowadził Piotr Urbaniak (znany aktor, dziennikarz radiowy i telewizyjny) oraz warsztaty zdrowego żywienia w Łazach pod hasłem "Chcę być odpowiedzialną mamą, chcę być odpowiedzialnym tatą - nie palę papierosów i nie piję alkoholu".  Na tych zajęciach kulinarnych dzieci samodzielnie robiły zdrowe kanapki, owocowe jeże i piekły babeczki, które później dekorowały bitą śmietaną i owocami. Podczas warsztatów odbyła się prelekcja o tym, że warto wprowadzać zdrowe nawyki żywieniowe od najmłodszych lat. Swoich zwolenników znalazły też warsztaty plastyczne i manualne. Nie mogło zabraknąć również zajęć sportowych na gminnych obiektach sportowych (mecze, rozgrywki, turnieje) i w Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku oraz imprez plenerowych. Dla małych turystów zorganizowano także wycieczki do kina w Brzesku, Parku Trampolin GoJump i Muzeum Lotnictwa w Krakowie, Inwałdu – Warowni, Zatoru - Energylandii i w Beskidy.  

Składamy podziękowania Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rzezawie za dofinansowanie wakacyjnych zajęć prowadzonych przez świetlice i biblioteki działające w ramach GCKCZiS w Rzezawie.

GALERIE:

Deklaracja dostępności

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Grudzień 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.


Imieniny