Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

,,Wakacje z profilaktyką 2021''

Utworzono dnia 29.07.2021

Urząd Gminy, Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie jak co roku wspólnie zrealizowały projekt pod nazwą „Wakacje z Profilaktyką 2021”.
W wakacyjnych zajęciach, które odbyły się w pierwszych tygodniach lipca udział wzięło 417! osób.
Placówki Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie przygotowały wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży z całej gminy mi.n. wycieczki, ogniska, warsztaty zdrowego żywienia, warsztaty teatralne, teatrzyki i wiele innych.

Uczestnicy ,,Wakacji z profilaktyką’’ w tym roku pojechali m.in. na wycieczkę do Krynicy- Zdroju pod hasłem „Bądź wolny jak ptak, nigdy używkom nie mów TAK!” .Tę wolność ptaka można było odczuć będąc na Wieży Widokowej w Krynicy Zdroju i odpocząć w zaciszu Parku Uzdrowiskowego w Muszynie. Celem wycieczki był spacer na świeżym powietrzu w koronach drzew na wysokości 49,5 metra, w otoczeniu pasma lasów Jaworzyny Krynickiej.

Także w tym roku nie mogło zabraknąć wycieczki do parku rozrywki ,,Rabkoland’’ w Rabce Zdroju ponieważ to jedno z ulubionych miejsc uczestników. Zabawa i radość na okrągło.

Kolejną atrakcją tegorocznych wakacji był wyjazd do Parku trampolin GO JUMP w Krakowie. Wycieczka dała dzieciom możliwość ruchu i zabawy, co wywołało pozytywne emocje i pozwoliło poczuć adrenalinę ale również rozładować niespożytkowaną energię.

Wspaniałym doświadczeniem dla młodych ludzi były warsztaty teatralne w Teatrze Groteska w Krakowie podczas, których dzieci i młodzież mogły dowiedzieć się o procesie powstawania spektakli, rodzajach i zastosowaniach masek i lalek oraz poznać ćwiczenia dykcji stosowane przez aktorów, zapoznanie się z pracą aktorów, opowieści o tajemnicach teatru niedostępnych na co dzień dla publiczności dały dzieciom dużo radości i rozbudziły ciekawość oraz wyobraźnię.  Następnym punktem wycieczki była wizyta w Ogrodzie Botanicznym, która okazała się nie tylko miejscem poznawania różnych gatunków roślin, ale też miejscem świetnej wspólnej zabawy.

Spektakl teatralny w wykonaniu krakowskiego „Teatru Kurtyna ”był kolejną formą spędzenia wolnego czasu. . Odpowiednio do grupy wiekowej odbyły się dwa pouczające i bardzo zabawne przedstawienia dla młodszych i starszych dzieci. Dla dzieci od 6 do 10 lat spektakl pt. „Szlachetne zdrowie” i dla młodzieży od 11 do 15 lat „ Impreza życia”. Połączenie sztuki teatralnej z mądrym przesłaniem trafiało do młodych odbiorców i pozostanie w pamięci dzięki interakcji z publicznością i przystępnej formie przekazu. Celem spektaklu było wspomaganie rozwoju intelektualnego i emocjonalnego dzieci i młodzieży, rozbudzenie wrażliwości estetycznych,obcowanie ze sztuką, możliwość odkrywania swoich talentów, zdolności i możliwości.

Ważnym punktem projektu było spotkanie z psychologiem Panią Anetą Kułak, która przeprowadziła ciekawe zajęcia na temat emocji: czym są emocje?, czy emocje są złe i dobre?, czy są potrzebne?, jak sobie z nimi radzić? Poruszyła też temat samoakceptacji, radzenia sobie z problemami, umiejętności szukania pomocy u innych. Ważną częścią spotkania była też rozmowa o dopalaczach i uzależnieniach od internetu.

Celem projektu ,,Wakacje z profilaktyką 2021’’ było promowanie nawyków zdrowego i aktywnego spędzania czasu wolnego z dala od używek i komputera.

Urząd Gminy,Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przeznaczyła w tym roku 42 tys. złotych na realizację zadania.

 

Wakacje z profilaktyką 2021r.

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Wrzesień 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3


Imieniny