Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

„Z plecakiem, czy z walizką” – kolejne spotkanie w Chile

Utworzono dnia 19.05.2017

W miniony czwartek 18.05.2017r. odbyło się kolejne spotkanie w ramach działalności Klubu podróżnika „ Z plecakiem, czy z walizką” w Dąbrówce. Tym razem spotkanie było w całości poświęcone Chile, a jego głównym bohaterem była Mirka Araya rodowita Chilijka, która od blisko 15 lat mieszka w sąsiedniej miejscowości Bucze. Pani Mirka w krótkiej prezentacji przybliżyła nam historię, kulturę, oraz zwyczaje swojego kraju, o także zaprezentowała tradycyjne naczynie do parzenia „yerba mate „

Po zakończonym pokazie dzięki uprzejmości pani Mirki wszyscy zebrani mogli założyć tradycyjne chilijskie ponczo do pamiątkowego zdjęcia i chociaż przez moment poczuć się jak prawdziwi Chilijczycy. Nie zabrakło też okazji do zapytania pani Mirki o to jak żyje się jej w Polsce. Ogromne zdziwienie, ale i radość wzbudziły słowa pani Mirki, że wracając z minionych świąt Bożego Narodzenia spędzonych w rodzinnym kraju kiedy zobaczyła z okien samolotu Warszawę poczuła się jak w prawdziwym domu.  Podczas gdy  najmłodsi uczestnicy tradycyjnie oddali się zabawie w kolorowanie flagi, za co tradycyjnie już zostali obdarzeni słodyczami, dorośli których przybywa ze spotkania na spotkanie żywo włączyli się do dyskusji. Mieszkanki Dąbrówki były ciekawe różnic kulturowych pomiędzy Chile a Polską.

Na koniec spotkania gospodarze wręczyli pani Mirce drobny upominek, w postaci wiązanki ręcznie wykonanych tulipanów przez uczestniczki spotkań w świetlicy w Dąbrówce. Już dzisiaj zapraszamy na kolejne już ostatnie w tym sezonie spotkanie, które odbędzie się 22 czerwca 2017r. o godz. 18:00 w świetlicy w Dąbrówce. Ostatnie spotkanie zostanie poświęcone wybranym regionom Polski. Dla zainteresowanych gospodarze również szykują nie lada niespodziankę.

„Z plecakiem, czy z walizką” – kolejne spotkanie w Chile

Deklaracja dostępności

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Grudzień 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.


Imieniny