Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Zaproszenie na inaugurację Małopolskiego Festiwalu Piosenki "Integracja malowana dźwiękiem"

Utworzono dnia 21.05.2024

22 maja rozpocznie się 17. Małopolski Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”. Organizatorzy zapowiadają wiele niespodzianek. Jedno jest pewne – utwór „Caruso” po raz pierwszy na żywo zaśpiewają Alicja Węgorzewska i Marek Piekarczyk. Zaplanowany jest także recital Justyny Steczkowskiej. W tym dniu muzyka dosięgnie Korony Ziemi – co kryje się pod tym tajemniczym tytułem?

Otóż, za sprawą bohaterów, którzy pomimo swoich niepełnosprawności zdobyli szczyty z tzw. Korony Ziemi, przeniesiemy się na wyżyny możliwości człowieka i poznamy niezwykłych ludzi.

Piotr Pogon, człowiek, który od ponad czterdziestu lat zmaga się z chorobą nowotworową, przeszedł resekcję płuca i wciąż jest pod opieką onkologów,  stanął na szczycie Kilimandżaro, Elbrusu, Aconcagui i Denali.

– Po operacji lekarz zasugerował Piotrowi, żeby poszukał sobie mieszkania w bloku z windą. Ewentualnie na parterze lub pierwszym piętrze, bo z wychodzeniem po schodach może mieć problem. W kontekście późniejszych dokonań brzmi to nieprawdopodobnie – mówi dziennikarz Marcin Gazda, współautor książki „W POGONi za Życiem”.   

Kolejny bohater wieczoru to Łukasz Żelechowski, niewidomy od urodzenia pasjonat muzyki i  gór, zdobył 3 z ww. szczytów wspólnie z Piotrem. Wyprawom towarzyszyły niezwykłe historie, które będzie można usłyszeć w środę. Organizatorzy nie chcą zdradzać więcej szczegółów – warto więc przyjść i posłuchać muzyki w Koronie Ziemi. 

 

Patronat Honorowy: Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Wizytówki Małopolski”.

Partnerem Głównym jest Województwo Małopolskie.

Organizatorem jest Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Kropla Dobroci”.

Współpraca: Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. ks. J. Twardowskiego w Bochni.

Festiwal jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Współfinansowanie: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Złoty Sponsor: Dandav.

Sponsor Generalny: Powiat Bocheński.

Sponsor Wiodący: F.H.U. Dariusz Brzegowy

Sponsor wspierający: KATMANDU Meble.

Sponsor: Miasto Bochnia, MPL Services, Galeria Rondo, Air Tech Bud, Regis Food Technology, IGLOO, Farmer – Łukasz Kłósek, Hotel SUTORIS, Społem PSS, KOMPUTERIA, Planeta Kawy, Hotel Zalesie, Art Sklep – Bogdan Burski, MDK, MOSiR, BZUK, CamLew Studio, Hotel Panorama, Kopalnia Soli, Foto Atelier Famielec, Gospoda nad Rabą, Studio Akces, Wydawnictwo REGIS, EKOMBUD, Usługi Biurowe Marzena Kołodziej, WEMIK TRANS GROUP SP. z o.o.

Deklaracja dostępności

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.


Imieniny