Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

MY w KULTURZE inicjatywy lokalne w Gminie Rzezawa

Utworzono dnia 21.09.2022

MY w KULTURZE inicjatywy lokalne w Gminie Rzezawa

Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie znalazło się w grupie 50 beneficjentów, których projekty uzyskały najwyższe oceny i otrzymały dofinansowanie w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne edycja 2022.


Zapraszamy na POWITANIE WIOSNY na Ryneczku w Rzezawie

Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie zaprasza na POWITANIE WIOSNY 24 kwietnia 2022 r. /Niedziela/ godz.14:00 na Ryneczku w Rzezawie w ramach projektu ,, MY w KULTURZE - inicjatywy lokalne w Gminie Rzezawa. Czekamy na Was z licznymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych!  Zapraszamy!


Podsumowanie I etapu projektu ,,MY w KULTURZE - inicjatywy lokalne w Gminie Rzezawa''

Za nami I etap projektu ,, MY w KULTURZE – inicjatywy lokalne w Gminie Rzezawa’’, którego celem była organizacja spotkań z mieszkańcami naszej Gminy, podczas których przeprowadziliśmy diagnozę społeczności w celu poszukiwania inicjatyw lokalnych. Badaniem zostały objęte dzieci, młodzież, osoby dorosłe, seniorzy, osoby niepełnosprawne, liderzy lokalnych społeczności. Dobraliśmy odpowiednie do grupy wiekowej i ich preferencji narzędzia badawcze takie jak kwestionariusze, ankiety, wywiady,  indywidualne rozmowy z uczestnikami spotkań, panele dyskusyjne, warsztaty inspirujące.

W dniu 9.03.2022r. odbyły się panele dyskusyjne z pracownikami GCKCziS w Rzezawie i lokalnymi liderami. Kolejnym narzędziem badawczym były ankiety przeprowadzone od 10.03 – 7.04 w placówkach GCKCziS w Rzezawie. 11 kwietnia 2022r.  przeprowadziliśmy diagnozę metodą World Cafe  , której uczestnikami byli młodzi ludzie. Najbardziej kolorowym wydarzeniem tego etapu, było Powitanie Wiosny na Ryneczku w Rzezawie   24 kwietnia 2022r. Podczas tego wydarzenia dzieci mogły skorzystać z różnych animacji prowadzonych przez instruktorów kultury GCKCziS w Rzezawie, a rodzice i dziadkowie w tym czasie odpowiadali na przygotowane przez nas pytania potrzebne do diagnozy.

Wchodzimy w II etap projektu, który polegał będzie na zebraniu wszystkich danych oraz ich szczegółowej analizie. Przeprowadzimy konsultacje w sprawie ustalenia zasad i kryteriów wyboru inicjatyw, które będą zrealizowane w ramach projektu. Na tym etapie do współpracy zaprosimy ekspertów mających doświadczenie w ocenie i ewaluacji tego typu projektów.

W III etapie ogłosimy zasady jakimi będziemy się kierować przy wyborze i sposobie zgłaszania inicjatyw. Zasady wyboru i zgłoszenia inicjatyw podamy do publicznej wiadomości przez zamieszczenie informacji na stronie internetowej Urzędu Gminy, GCKCziS w Rzezawie, tablicach ogłoszeń, szkół, przedszkoli, bibliotek i świetlic. 

Zapraszamy do galerii zdjęć  


Spotkanie podsumowujące część diagnostyczną projektu ,, MY w kulturze - inicjatywy lokalne w Gminie Rzezawa''

12 maja 2022r. odbyło się podsumowanie części diagnostycznej  w ramach projektu ,, MY w kulturze – inicjatywy lokalne w Gminie Rzezawa’’, na którym przedstawiono raport z diagnozy, przygotowany przez eksperta Panią Agnieszkę Zielonkę – Miturę. Zachęcamy do zapoznania się z raportem, który znajdziecie w załączniku.

Spotkanie poprowadził przedstawiciel Narodowego Centrum Kultury w Warszawie, Pan Tomasz Ignalski. Przygotowana przez niego prezentacja miała na celu pokazanie inicjatyw zrealizowanych na terenie całej Polski w ramach projektu ,, Dom Kultury + Inicjatywy lokalne’’.

Podczas spotkania ogłoszono rozpoczęcie naboru wniosków na konkurs na inicjatywy kulturalne i przedstawiono regulamin konkursu oraz formularz zgłoszenia licznie przybyłym gościom, radnym, sołtysom, dyrektorom szkół, lokalnym liderom, młodzieży i  pracownikom Centrum Kultury w Rzezawie.


RUSZAMY Z NABOREM WNIOSKÓW NA INICJATYWY KULTURALNE

Jeśli masz pomysł na ciekawy koncert, warsztaty, wystawę lub inne działanie kulturalne, to ten konkurs jest dla Ciebie. Pomożemy Ci w realizacji projektu, bo wierzymy, że w ten sposób będziemy wspólnie budować kapitał społeczny naszej gminy i wspólnie tworzyć jej życie kulturalne.

Wypełnij formularz i dostarcz go do Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie w dniach od 12 maja 2022 r do 6 czerwca 2022r.

Formularz  i regulamin do pobrania w załącznikach oraz w siedzibie Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie.

 

Jeżeli masz jakieś pytania, wątpliwości, problemy z wypełnieniem formularza zgłoś się do nas. Wszystko wyjaśnimy i pomożemy!

► tel. 14 685 98 81

► mail: biurogckczis@rzezawa.pl

► osobiście (wcześniej umów się z nami)

Zapraszamy wszystkich chętnych do zgłaszania swoich inicjatyw.


Wybrano zwycięskie inicjatywy lokalne w Gminie Rzezawa

Wybrano zwycięskie inicjatywy lokalne

w Gminie Rzezawa

7 czerwca 2022r. Komisja sporządziła protokół z podsumowania inicjatyw lokalnych, które wpłynęły w formie wniosków do Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie w ramach realizacji projektu „MY w kulturze - inicjatywy lokalne w Gminie Rzezawa”, dofinansowanego przez  PROGRAM NARODOWEGO CENTRUM KULTURY DOM KULTURY+INICJATYWY LOKALNE. EDYCJA 2022

 


MY w Kulturze - rozpoczynamy realizację inicjatyw kulturalnych

Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie wraz z inicjatorami zaprasza do udziału w wydarzeniach kulturalnych: kina letnie , koncert fortepianowy, teatr amatorski, piknik historyczny, warsztaty stolarskie realizowanych w ramach projektu MY w KULTURZE – inicjatywy lokalne w Gminie Rzezawa dofinansowanych ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Dom Kultury + Inicjatywy lokalne . Edycja 2022.

Terminy wydarzeń na plakacie.

Serdecznie zapraszamy.


Łazy się integrują w kinie pod chmurą

Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie wraz z inicjatorami zaprasza 1 sierpnia 2022r. godz. 17.00 do udziału w wydarzeniu kulturalnym ,,  Łazy się integrują w kinie pod chmurą'' realizowanym w ramach projektu MY w KULTURZE – inicjatywy lokalne w Gminie Rzezawa. Szczegóły na plakacie.


,,Łazy się integrują w kinie pod chmurą'' - fotorelacja

W ramach projektu MY w KULTURZE – inicjatywy lokalne w Gminie Rzezawa w poniedziałek 1 sierpnia  2022r. odbyła się impreza plenerowa "Łazy się integrują w kinie pod chmurą". Głównym punktem programu była projekcja filmu pt. ,, Jutro będziemy szczęśliwi’’. Przy współpracy Koła Gospodyń Wiejskich i  Stowarzyszenia Aktywności Lokalnej Łazy impreza został wzbogacona o wiele darmowych atrakcji dla dzieci m.in. wesołe miasteczko, malowanie twarzy, bańki mydlane, kiełbaski z grilla, wata cukrowa itp. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Łazów ale również sąsiednich miejscowości, było okazją do spotkania i integracji międzypokoleniowej. Gratulujemy inicjatorom zorganizowania bardzo udanego wydarzenia kulturalnego.

Inicjatywa została dofinansowana ze środków Ministra Kultury i dziedzictwa Narodowego w ramach projektu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne. Edycja 2022.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji


.

Muzyka pod gwiazdami – letni koncert fortepianowy na tarasie

Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie wraz z inicjatorami zaprasza 7 sierpnia 2022r. godz. 20.00 do udziału w kolejnym  wydarzeniu kulturalnym realizowanym w ramach projektu MY w KULTURZE – inicjatywy lokalne w Gminie Rzezawa ,, Muzyka pod gwiazdami – letni koncert fortepianowy na tarasie'' . Szczegóły na plakacie.


,, Muzyka pod gwiazdami – letni koncert fortepianowy na tarasie'' - fotorelacja

7 sierpnia 2022r. zrealizowaliśmy kolejną inicjatywę kulturalną ,, Muzyka pod gwiazdami – letni koncert fortepianowy na tarasie'' w ramach projektu MY w KULTURZE – inicjatywy lokalne w Gminie Rzezawie .To niecodzienne wydarzenie kulturalne odbyło się  gościnnie na tarasie przy kościele Parafialnym w Krzeczowie  w niepowtarzalnej scenerii letniego wieczoru. Wspaniałą ucztę dla ucha i ducha zapewnił młody, utalentowany, bocheński pianista Jerzy Florkowski, który wykonał utwory m.in. Fryderyka Chopina, Franciszka Liszta, Maurice’a Ravela i Joe Hisaishi’ego. Składamy podziękowania i gratulacje inicjatorom za stworzenie i realizację oryginalnego i wyjątkowego wydarzenia, które odbyło się przy współpracy Klubu Literackiego w Krzeczowie.  Koncert na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i dziedzictwa Narodowego w ramach projektu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne. Edycja 2022.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji


,,Oglądamy - odpoczywamy''

Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie wraz z inicjatorami zaprasza 28 sierpnia 2022r. godz. 18.00 na Ryneczek w Rzezawie na kino plenerowe ,, Oglądamy – odpoczywamy’’.

Inicjatorzy wydarzenia Radni wsi Rzezawa przy współpracy z młodzieżą MDP oraz OSP Rzezawa i wsparciu lokalnych partnerów przygotowali dla dzieci i młodzieży darmowe  atrakcje m.in. malowanie twarzy, watę cukrową, popcorn i słodkości, strażacki tor przeszkód z nagrodami.

Wydarzenie realizowane w ramach projektu MY w KULTURZE – inicjatywy lokalne w Gminie Rzezawa. Dofinansowane ze środków Ministra Kultury i dziedzictwa Narodowego w ramach projektu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne. Edycja 2022.


,,Dobre wieści, w Jodłówce jest trakt królewski. Przyjdź na piknik, a dowiesz się gdzie się mieści.''

Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie wraz z inicjatorami zaprasza 28 sierpnia 2022r. na godz. 15.00 do Jodłówki na piknik historyczny ,, Dobre wieści, w Jodłówce jest trakt królewski. Przyjdź na piknik, a dowiesz się gdzie się mieści’’, realizowany w ramach projektu MY w KULTURZE – inicjatywy lokalne w Gminie Rzezawa.

Organizatorzy wydarzenia przygotowali darmowe atrakcje dla dzieci i dorosłych m.in. warsztaty garncarskie, konkurs na najpiękniejszą koronę, gry i zabawy z dawnych czasów, przejazd bryczką konną przez szlak królewski, kiełbaski, słodycze, watę cukrową. Do współpracy w realizacji imprezy włączył się Klub Rodziny Jodłówka, młodzież  wsi Jodłówka       i OSP Jodłówka.

Zadanie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i dziedzictwa Narodowego w ramach projektu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne. Edycja 2022.


LETNI SEANS w Borku

Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie wraz z inicjatorami wydarzenia zaprasza 3 września  2022r. na ,,LETNI SEANS‘’ na stadion LZS Borek.  Przygotowano dwie filmowe propozycje ,, Minionki rozrabiają’’ i ,, Dusigrosz’’.  Na dzieci  czeka popcorn i wata cukrowa. Inicjatywa będzie organizowana przy współpracy LZS Borek, MDP i OSP Borek.  

Wydarzenie realizowane w ramach projektu MY w KULTURZE – inicjatywy lokalne w Gminie Rzezawa. Dofinansowane ze środków Ministra Kultury i dziedzictwa Narodowego w ramach projektu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne. Edycja 2022.

 


,, Warsztat stolarski od juniora do seniora''

Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie wraz z inicjatorami wydarzenia zaprasza 17 września  2022r.  godz. 16.00 na ,,Warsztat stolarski od juniora do seniora ‘’ na plac pod ,,Bocianim gniazdem’’ w Dąbrówce.  Warsztaty dla dzieci i młodych ludzi przeprowadzą doświadczeni w tym fachu miejscowi rzemieślnicy. Współorganizator KGW w Dąbrówce zapewnia uczestnikom słodki bufet oraz tradycyjną kiełbaskę z ogniska.

Wydarzenie realizowane w ramach projektu MY w KULTURZE – inicjatywy lokalne w Gminie Rzezawa. Dofinansowane ze środków Ministra Kultury i dziedzictwa Narodowego w ramach projektu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne. Edycja 2022.


Piknik historyczny w Jodłówce - fotorelacja

W niedzielne popołudnie 28 sierpnia 2022r. w Jodłówce odbył się piknik historyczny ,, Dobre wieści, w Jodłówce jest trakt królewski przyjdź na piknik, a dowiesz się gdzie się mieści’’. Podczas imprezy zostało przybliżone miejsce zapomniane o dużym znaczeniu historyczno – kulturalnym jakim jest Węglarka czyli dawny trakt królewski, którym podążał sam król Kazimierz Wielki w drodze do Bochni. Uczestnicy pikniku mogli skorzystać z bogatej oferty przygotowanej przez organizatorów m.in. warsztatów garncarskich, konkursu na najpiękniejszą koronę, gier i zabaw z dawnych czasów, mogli przejechać się bryczką konną przez szlak królewski, zjeść kiełbaski, watę cukrową. Piknik zorganizowany został przy współpracy Klubu Rodziny Jodłówka, młodzieży wsi Jodłówka i OSP Jodłówka.

Wydarzenie zrealizowano w ramach projektu MY w KULTURZE – inicjatywy lokalne w Gminie Rzezawa, dofinansowane ze środków Ministra Kultury i dziedzictwa Narodowego w ramach projektu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne. Edycja 2022.


,,Oglądamy - odpoczywamy'' - fotorelacja

W ramach projektu MY w KULTURZE – inicjatywy lokalne w Gminie Rzezawa w niedzielny wieczór 28 sierpnia 2022r. na Ryneczku w Rzezawie odbyła się impreza plenerowa ,,Oglądamy – odpoczywamy’’. Głównym punktem programu była projekcja filmu pt. ,,Cudowny chłopak’’. Również podczas tego wydarzenia kulturalnego nie zabrakło darmowych atrakcji dla dzieci.  Inicjatorzy wydarzenia przy współpracy z młodzieżą MDP oraz OSP Rzezawa i wsparciu lokalnych partnerów przygotowali dla dzieci m.in. malowanie twarzy, watę cukrową, popcorn i słodkości, strażacki tor przeszkód z nagrodami.

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i dziedzictwa Narodowego w ramach projektu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne. Edycja 2022.


,,LETNI SEANS'' w Borku -Fotorelacja

Odbyło się kolejne wydarzenie kulturalne zrealizowane w ramach projektu  MY w KULTURZE – inicjatywy lokalne w Gminie Rzezawa plenerowe kino letnie pn.,, ,,LETNI SEANS‘’. Wydarzenie miało miejsce 3 września  2022r.  na stadionie LZS Borek, jego celem była popularyzacja kultury i sztuki oraz uatrakcyjnienie czasu wolnego, jak również integracja uczestników oraz zacieśnienie więzi społeczności lokalnej . Licznie przybyli goście obejrzeli dwie filmowe propozycje ,, Minionki rozrabiają’’  i ,, Dusigrosz’’.  Na dzieci  czekał poczęstunek popcorn i wata cukrowa a dla dorosłych ciepła herbata. Inicjatywa została zorganizowana przy współpracy LZS Borek, MDP i OSP Borek.  

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i dziedzictwa Narodowego w ramach projektu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne. Edycja 2022.


,, Warsztat stolarski od juniora do seniora’’- fotorelacja

Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie wraz z inicjatorami zrealizowało kolejne wydarzenie kulturalne w ramach projektu MY w KULTURZE – inicjatywy lokalne w Gminie Rzezawa. W Dąbrówce 17 września  2022r. na placu pod ,,Bocianim gniazdem’’ odbył się warsztat dla dzieci i młodych ludzi pn. ,, Warsztat stolarski od juniora do seniora’’, przeprowadzony przez doświadczonych w tym fachu miejscowych rzemieślników. Była to okazja do integracji nowych mieszkańców oraz dobra forma integracji społecznej i międzypokoleniowej oraz pielęgnowanie dziedzictwa kulturowego naszej Gminy.   Współorganizatorzy wydarzenia  KGW w Dąbrówce zapewnili uczestnikom słodki bufet oraz tradycyjną kiełbaskę z ogniska.

Wydarzenie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i dziedzictwa Narodowego w ramach projektu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne. Edycja 2022.

GALERIE:

Deklaracja dostępności

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.


Imieniny