Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wakacje z profilaktyką 2022

Utworzono dnia 22.07.2022

Dzieci i młodzież w wieku 6-14 lat uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych pod nazwą "Chce być szczęśliwy- Posłuchaj mnie”. W zajęciach wzięło udział  44  dzieci z Borku.

Uczestnicy programu wzięli udział :

05.07.22 r. –Odbyło się   spotkanie z p. psycholog Anetą Kułak, która przeprowadziła warsztaty, których celem było budowanie umiejętności radzenia sobie z sytuacjami trudnymi. Dzieci i młodzież zapoznali się z pojęciem emocji, stresu, skutków sytuacji trudnych w życiu dla młodego człowieka oraz konkretnych metod radzenia sobie w sytuacjach trudnych. Po spotkaniu dzieci wzięli udział w przygotowanych zabawach i tańcach.

06.07.22 r.-  Dzieci pojechały do Parku Rozrywki Rabkoland w Rabce-Zdrój.

07.07.22 r. – Odbyło się spotkanie z przedstawicielami  Komendy Powiatowej Policji w Bochni. Podczas spotkania rozmawiali z dziećmi i młodzieżą o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji i zagrożeniach w internecie. Wyjaśnili jak im zapobiegać, a także podkreślili że najlepszym sposobem na bezpieczne wakacje jest zachowanie zdrowego rozsądku i troska o bezpieczeństwo swoje i innych. Po spotkaniu odbyły się warsztaty wyplatania bransoletek

08.07.22 r. Odbyła się   wycieczka do Parku Rozrywki Dinolandia w Inwałdzie.

09.07.22 r. Odbyła się prelekcja na  temat przemocy. Przy pomocy prezentacji multimedialnej wyjaśnione zostało pojęcie przemocy, jakie są jej rodzaje i jak ją rozpoznać. Na koniec zostały stworzone plakaty związane z tym tematem.

12.07.22 r.- Jednym z tematów naszego programu profilaktycznego, były gry planszowe, jako alternatywa dla gier komputerowych i okazały się świetną odskocznią od świata wirtualnego.

13.07.22 r. – Odbyło się ognisko, pieczenie kiełbasek, grillowanie bananów z czekoladą, gry i wspólne zabawy.

14.07.22 r. – Odbyła się wycieczka do wioski Indiańskiej w Krzeszowicach, gdzie dzieci wzięli udział w ognisku.

15.07.22 r. – Dzieci i młodzież obejrzeli bajkę pt .”Misie Tulisie ” i wzięli udział w animacjach pt. „Minionki” z Teatrem Maska z Krakowa.

16.07.22 r. Odbyły się warsztaty kulinarne, na których dzieci przygotowały szaszłyki z owoców, lemoniadę  i gofry z owocami.

Galeria zdjęć

Deklaracja dostępności

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.


Imieniny