Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Klub Literacki - spotkanie ze światem ziół i obchody Dnia Matki

Utworzono dnia 30.05.2022

Spotkanie Klubu Literackiego, w czwartkowe popołudnie, 26 maja, było wyjątkowe, ponieważ łączyło dwa wydarzenia – cykliczne spotkanie ze światem ziół i Dzień Matki.

W świadome i rozważne korzystanie z zasobów jakie oferuje nam przyroda wprowadziła nas Pani Halina Puzia – pasjonatka natury.

Nasza prelegentka, w barwny i subtelny sposób, ukazała nam świat dzikorosnących ziół i roślin, które z powodzeniem każdy z nas może wykorzystać zarówno w kuchni jak i w kosmetyce.

Poznaliśmy, jak w prosty sposób wykonać samemu preparaty ziołowe (maści, toniki, maceraty, herbaty fermentowane), skuteczne na różne dolegliwości z jakimi boryka się współczesny człowiek. Każda z pań mogła skosztować upieczonych przez Panią Halinę, pysznych, ze świeżej mięty z kroplami czekolady, ciasteczek i otrzymać na nie przepis.

W ten szczególny dzień, nie brakło miłych  niespodzianek, gdyż na naszym czwartkowym spotkaniu literackim, mieliśmy zaszczyt gościć znakomite osobistości, a mianowicie wnuczkę Stanisława Fischera (założyciela Muzeum w Bochni), Panią Janinę Kęsek, historyka, wieloletniego starszego kustosza ww. muzeum, laureatkę nagrody im. Władysława Orkana, jak i jej córkę, Panią Zofię Sitko, mieszkankę Krzeczowa, historyka, pedagoga, Prezesa Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej, a także opiekuna, reżysera oraz scenarzystę (w jednej osobie) Teatru Artystokrackiego. Paniom bardzo dziękujemy za uświetnienie naszego spotkania swoją obecnością, a Pani Halinie za podzielenie się z nami obszerną wiedzą na temat ziół, ukazanie nam, na nowo, pożytku jakie z nich możemy czerpać na co dzień i obdarowanie uczestników niepowtarzalną, pachnącą lasem, mieszanką ziołowych herbat, które każdy mógł sam skomponować z przyniesionych przez naszą wspaniałą prelegentkę ziół.

Wszystkim z osobna serdecznie dziękuję za przybycie i stworzenie wyjątkowego nastroju, który wraz z zapachem ziół unosił się podczas całego spotkania.

Klub Literacki - spotkanie ze światem ziół i obchody Dnia Matki

Deklaracja dostępności

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.


Imieniny