Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Dzień Kobiet w Gminie Rzezawa

Utworzono dnia 19.03.2024

Dzień Kobiet w Gminie Rzezawa

Już Kolejny raz Wójt Gminy Rzezawa – Mariusz Palej i Gminne Centrum Kultury w Rzezawie zaprosili wszystkie Panie z gminy Rzezawa do celebrowania Dnia Kobiet, któremu towarzyszyły występy artystyczne, były kwiaty słodkie upominki i piękne życzenia.

Od 8 do 17 marca  w Gminie Rzezawa uroczyście świętowano Dzień Kobiet w placówkach Gminnego Centrum Kultury w Rzezawie, które przygotowały fantastyczne występy artystyczne z udziałem dzieci , młodzieży i dorosłych ale również Radnych i Sołtysów naszej Gminy.

Świętowanie rozpoczęło się 8 marca w Dąbrówce przy współpracy Rady Rodziców, gdzie gościnnie wystąpił zespół ,,Bobrowianie’’ z miejscowości Bobrowniki Wielkie. Zespół zaprezentował gościom tańce krakowskie i żywieckie w strojach regionalnych. Stworzyło to wyjątkowy i niepowtarzalny klimat. Panie i zaproszeni goście zostali zaproszeni do wspólnej zabawy. W programie były również konsultacje  dietetyka, fizjoterapeuty, makijażystki, studia urody i pokaz termomixu z degustacją.  

W Świetlicy Wiejskiej w Dębinie Panie również świętowały Dzień Kobiet, podczas którego odbyły się występy dzieci, które recytowały wierszyki, życzenia. Był to czas miłych rozmów i spotkań.  

Świetlica Okulice i Bratucice świętowały Dzień Kobiet w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Okulicach, która w tym dniu zamieniła się na jedno popołudnie w kawiarenkę.

Uczestniczki wydarzenia miały okazję oglądnąć imponująca wystawę masek Pani Asi Banach. Wystawa miała zachęcić do refleksji.

Podczas spotkania przygrywała Kapela z Bratucic, goście byli zauroczeni i chętnie ruszali do wspólnych śpiewów i zabaw.

W sobotnie popołudnie 9 marca w Świetlicy w Krzeczowie odbył się uroczysty wieczór poświęcony "płci pięknej" pod hasłem "Kobietom w dniu ich święta". W programie artystycznym wystąpiła grupa teatralna (i nie tylko) działająca przy Bibliotece. Przedstawiane scenki wraz z piosenkami budziły w przybyłych gościach uśmiech i radość. Niespodzianką okazał się taniec do baletu "Jezioro Łabędzie", piosenki "I need a hero" i kankana w wykonaniu "płci brzydkiej", który wywołał salwy śmiechu.

10 marca Świetlica Wiejska w Łazach na okoliczność Dnia Kobiet przygotowała występ artystyczny pod tytułem "Marcowe święto " z udziałem dzieci i  grupy tanecznej ze świetlicy. Spotkaniu towarzyszył występ zespołu wokalno-muzycznego LPG z Buczyny, który umilił czas swoją grą i śpiewem.

W tym dniu świętowaliśmy również Dzień Kobiet w Rzezawie przygotowany wspólnie przez Świetlicę i Bibliotekę w Rzezawie, dorosłych mieszkańców Rzezawy przy współpracy Radnych, druhów OSP. Podczas uroczystości recytowano wiersze lokalnej poetki Pani Stanisławy Nawrockiej oraz wystawiona została bajka satyryczna w wykonaniu mieszkańców i Radnych.

W Świetlicy Wiejskiej w Borku uroczystości towarzyszyły występy dzieci i młodzieży działającej przy świetlicy. Chórek dziecięcy i młodzież grająca na instrumentach prowadzone od kilku lat przez p. K. Dziadowca swym śpiewem i grą uświetnili to wydarzenie.  Recytowano wiersze znanych autorów i wspólnie z Paniami śpiewano piękne pieśni biesiadne.

W Buczkowie świętowano w klimacie ogrodów i kwiatów, o których opowiedziała w czasie prezentacji Pani Alicja Chmielewska, architekt krajobrazu. Pani Alicja projektuje ogrody, a oprócz tego prowadzi organiczną farmę kwiatów ciętych. Były również życzenia, kwiaty oraz słodki poczęstunek.

 

W Świetlicy w Ostrowie Królewskim, gdzie poza ogromną dawką dobrego humoru nie zabrakło pysznego poczęstunku i muzycznych akcentów. Czas spędzony wspólnie umilały występy Pań z Koła Gospodyń "Królewianki", które przedstawiły skecze m.in. ,, Dziennik słomianego wdowca’’. Ostrów Królewski miał jeszcze jeden powód do świętowania ponieważ obchody Dnia Kobiet zbiegły się z 1 rocznicą założenia KGW,,Królewianki’’. Z tej okazji przygotowano tort, były życzenia i gratulacje.

W Jodłówce występy z okazji Dnia Kobiet przygotowały wspólnie Szkoła i Przedszkole w Jodłówce, Świetlica Wiejska i Klub Rodziny w Jodłówce. W programie były występy dzieci z przedszkola i szkoły w Jodłówce klasy 1-3 , występ grup tanecznych ze świetlicy ,,Zygzak Dance’’ i ,,BłysKOTKI’’. Gościnnie wystąpiła Pani Maria mieszkanka Jodłówki w swoim autorskim skeczu. Pani Barbara i Pani Elżbieta zaśpiewały piękne piosenki o kobietach. Autorką jednego z zaprezentowanych  utworów była Pani Elżbieta , która również napisała i  wyrecytowała wiersz, specjalnie na tę okazję. Gościnnie wystąpił zespół ,, Krakowiacy Ziemi Brzeskiej z Brzeska’’ z bogatym programem śpiewów i tańców krakowskich.

W każdej miejscowości pamiętano również o Mężczyznach, których święto wypada 10 marca i Sołtysach, którzy obchodzili swoje święto 11 marca. Były życzenia i miłe gesty.

Wójt Gminy Rzezawa Pan Mariusz Palej złożył wszystkim Paniom życzenia, były również kwiaty i słodkie upominki.  Wiele ciepłych słów i życzeń Panie usłyszały od Przewodniczącej Rady Gminy Pani Barbary Kwiecińskiej i Dyrektor GCKCziS w Rzezawie Pani Renaty Prokop. Życzenia złożyli również Radni  i Sołtysi obecni na uroczystościach.

 

Dzień Kobiet w Gminie Rzezawa

Deklaracja dostępności

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.


Imieniny