Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Utworzono dnia 15.11.2023

Przepiękny koncert w wykonaniu Orkiestry Dętej Okulice oraz Chóru Parafialnego VOX CORDIS z Krzeczowa uświetnił gminne obchody 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Licznie zgromadzona publiczność była pod wielkim wrażeniem i nagrodziła muzyków gromkimi brawami.

 

Koncert odbył się 11 listopada w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej i przyciągnął wielu mieszkańców gminny Rzezawa. Nic w tym dziwnego, ponieważ była to prawdziwa uczta dla ucha.

 

Orkiestra Dęta Okulice, która należy do najlepszych orkiestr dętych w Polsce, zagrała takie utwory jak m.in.: „Biały krzyż”, Czerwone maki”, „Gdzie są kwiaty”, czy „Niepodległa niepokorna”. Aranżacje patriotycznych i ludowych utworów w ich wykonaniu w połączeniu z wokalem uzdolnionych muzyków zrobiły naprawdę wielkie wrażenie.

 

Równie świetnie zaprezentował się Chór Parafialny VOX CORDIS z Krzeczowa, który pokazał, że ma ogromny potencjał, a w swoim składzie wielu świetnych muzyków. Wśród utworów, które zaprezentował chór były: „Ojczyzno ma”, „Mury”, czy „Miejcie nadzieję”.

 

Na koniec Orkiestra Dęta Okulice wraz z chórem Parafialnym VOX CORDIS z Krzeczowa połączyły siły i wykonały jeszcze kilka utworów, w tym pieśń „Rozkwitły pąki”.

 

Po zakończeniu koncertu na wszystkich uczestników czekały gorące napoje oraz smaczne przekąski udekorowane w biało-czerwone barwy.

Koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Deklaracja dostępności

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Grudzień 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.


Imieniny