Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Piękny koncert kolęd i pastorałek w Rzezawie

Utworzono dnia 02.01.2020

To była prawdziwa muzyczna uczta, w której wzięło udział setki osób. Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej i św. Leopolda w Rzezawie w niedzielę, 29 grudnia, rozbrzmiał dźwiękiem najpiękniejszych kolęd i pastorałek w wykonaniu kapeli góralskiej Ciupaga oraz Orkiestry Dętej Okulice. Była to magiczna noc, która z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników koncertu.

Jako pierwsza tego wieczoru wystąpiła kapela Ciupaga, która na swoim koncie ma wiele sukcesów. Do największych z nich należy zdobycie trzeciego miejsca w jednej z poprzednich edycji popularnego talent show „Mam Talent”. Zespól swym żywiołowym muzykowaniem, porwał do wspólnego kolędowania tłumnie zgromadzoną publiczność w kościele w Rzezawie. Podczas koncertu w wykonaniu kapeli z gór można było usłyszeć takie kolędy jak m.in. „Wśród nocnej ciszy”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, czy „Przybieżeli do Betlejem”. Nie zabrakło także innych utworów świątecznych. Na zakończenie kapela wraz z publicznością odśpiewała natomiast „Barkę” w hołdzie Janowi Pawłowi II.

Równie piękny koncert dała Orkiestra Dęta Okulice, która jest wspaniałą wizytówką Gminy Rzezawa i z sukcesami ją reprezentuje podczas licznych festiwali i konkursów. W wykonaniu orkiestry podczas niezwykłej nocy z kolędami i pastorałkami w Rzezawie zabrzmiały m.in. takie utwory jak: „Gdy Śliczna Panna”, „Jezusa narodzonego wszyscy witajmy”, czy „Jest taki dzień”.

Organizatorami koncertu kolęd i pastorałek byli: Wójt Gminy Rzezawa Mariusz Palej, proboszcz parafii w Rzezawie ks. Tadeusz Kubala, Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie oraz Nadwiślańska Grupa Działania E.O.CENOMA.

                                


Koncert został zorganizowany w ramach projektu pn. „Tradycyjne polskie obrzędy bożonarodzeniowe - kultywowanie i zachowanie tradycji we współczesnym świecie", który realizowany jest przez Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie. Zadanie współfinansowane było  ze środków EFRROW otrzymanych w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”  realizowanego w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

 

Piękny koncert kolęd i pastorałek w Rzezawie

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Marzec 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5


Imieniny