Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Powitanie Lata w Łazach

Utworzono dnia 01.07.2019

W minioną sobotę 29 czerwca w Łazach, gmina Rzezawa Powitała Lato. Impreza, która została wpisana już na stałe do kalendarza gminnych wydarzeń kulturalnych, przyciąga co raz więcej osób, które w ten właśnie sposób rozpoczynają najcudowniejszy i najbardziej wyczekiwany okres w roku, jakim są wakacje.

                                                                                                                                   
Imprezie od samego początku towarzyszy Biesiada Wiejska, podczas której odbywa się konkurs kulinarny pn. Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów. W tym roku stoiska zostały przygotowane przez Świetlice Wiejskie z terenu Gminy Rzezawa oraz miejscową Winnicę nad Dworskim Potokiem. Na stołach znalazły się dziesiątki wspaniałych potraw, które kusiły widokiem i smakiem licznie przybyłych smakoszy. Jury w składzie: Mariusz Palej - Wójt Gminy Rzezawa, Agnieszka Sotwin - Radna Gminy Rzezawa oraz Alicja Bielak postanowiło przyznać równorzędne    I miejsce wszystkim biorącym udział w konkursie. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody finansowe ufundowane przez Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie oraz nagrody rzeczowe przekazane przez Nadwiślańską Grupę Działania E.O. CENOMA ze Szczurowej.

Podczas, gdy przy suto zastawionych stołach, trwała degustacja, organizatorzy zadbali o strawę dla ducha. Jako pierwszy na scenie zaprezentował się Ireneusz Baran, miejscowy muzyk, który wprowadził wszystkich w biesiadny nastrój, wykonując kilka utworów, na zapomnianym już w dzisiejszych czasach instrumencie, harmonijce ustnej. Następnie w układzie tanecznym zaprezentowały się dzieci ze Świetlicy w Łazach. Kolejnym punktem programu był koncert laureatki Młodych Talentów 2018 Anny Jędrzejek, która wraz z zespołem, wykonała  znane polskie przeboje, a swoim głosem i charyzmą porwała publiczność do wspólnego śpiewania. Następnie na scenie pojawił się rodzinny duet, czyli Klaudia i Mariusz Kołodziej, którzy rozgrzali publiczność przed Gwiazdą Wieczoru.


Po występach lokalnych artystów i zespołów scenę przejął, niecierpliwie wyczekiwany przez licznie przybyłą publiczność, zespół ZBÓJE. Podczas koncertu, kapela promująca muzykę oraz folklor góralski, porwała publiczność znanymi hitami jak i nowościami, m.in.: I znowu nie przespana noc, Życie to tylko chwila, Ze mną bądź, czy Baciarka. Żywiołowo reagująca widownia, doczekała się kilku bonusów i nie chodzi tutaj o darmowe płyty – choć warto zaznaczyć, że też takowe były! Zespół ZBÓJE, w ramach koncertu, zupełnie za darmo, postanowił ogolić fana, a dwóch innych nauczyć tańca góralskiego, po czym panowie złożyli przysięgę góralską. Wykonane usługi barberskie i taneczne wywołały ogrom uśmiechu na twarzach zgromadzonej publiczności.Rozbawiona publiczność w Łazach, po wspaniałym koncercie kapeli ZBÓJE i kilku bis-ach, bawiła się do białego rana przy dźwiękach muzyki zespołu WIKING.

zdjęcia

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Kwiecień 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3


Imieniny