Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

"Warsztaty ekologiczne i tradycyjne w Gminie Rzezawa”

Utworzono dnia 06.02.2019

Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie zakończyło realizację zadania pn. Warsztaty ekologiczne i tradycyjne w Gminie Rzezawa”. Celem projektu było zwiększenie oferty kulturalno-edukacyjnej dla mieszkańców gminy. Projekt był skierowany do osób z grupy defaworyzowanej, czyli osób powyżej 50-go roku życia oraz dzieci i młodzieży z przedziału wiekowego od 8 do 15 lat. Od lutego 2019 roku w niespełna pięćdziesięciu spotkaniach, udział wzięło ponad 600 osób.

W ramach projektu odbyły się:
- warsztaty plastyczne „Surowce wtórne przetwarzamy, przez zabawę nowe rzeczy wymyślamy” z panią Małgorzatą Smoleń;
- warsztaty bibułkarskie „Kwiaty z bibuły” z panią Małgorzatą Kortą;
-  warsztaty ekologiczne „Segreguj śmieci mały człowieku, żebyś dożył sędziwego wieku” z panem Stanisławem Rosą,
- warsztaty malowania baniek z panią Marią Kasperczyk
- prelekcja etnografa „Pierwsze ozdoby choinkowe i ich transformacja na przestrzeni wieków” oraz warsztaty „Rękodzieło – ozdoby choinkowe od czasów dawnych do współczesności” z panią Bernadettą Błoniarz
- prelekcja „Zwyczaje, opowieści o dawnych tradycjach oraz obrzędach kulturowych, zachowanych i podtrzymywanych na terenie Gminy Rzezawa”, które poprowadzili przedstawiciele Stowarzyszenia Aktywna Rzezawa.

Zadanie współfinansowane  ze środków EFRROW otrzymanych w ramach projektu grantowego pt. „Organizacja warsztatów, wizyt studyjnych, konferencji i konkursów w celu zwiększenia oferty kulturalno-edukacyjnej dla dzieci, młodzieży i dorosłych” realizowanego w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Całkowity koszt realizacji zadania wyniósł 14 400,00 zł

W tym: dofinansowanie 9 072,00 zł
                wkład własny 5 328,00 zł

Galeria zdjęć na dole strony.Zapraszamy na warsztaty malowania baniek oraz prelekcję z etnografem

W październiku i listopadzie zapraszamy na kolejne warsztaty realizowane w ramach projektu "Warsztaty ekologiczne i tradycyjne w Gminie Rzezawa". Nabór na warsztaty jest otwarty, jednak pierwszeństwo mają osoby z grupy defaworyzowanej, czyli osoby powyżej 50-go roku życia.

 


Zapraszamy na warsztaty ekologiczne

We wrześniu zapraszamy do placówek GCKCziS na warsztaty ekologiczne, które poprowadzi pan Stanisław Rosa z Nadleśnictwa Brzesko. Zajęcia odbędą się w ramach projektu: "Warsztaty ekologiczne i tradycyjne w Gminie Rzezawa"

Szczegóły i zapisy w świetlicach.

 


 

Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie rozpoczyna realizację zadania pn. "Warsztaty ekologiczne i tradycyjne w Gminie Rzezawa”. Zadanie współfinansowane jest ze środków EFRROW otrzymanych w ramach projektu grantowego pt. „Organizacja warsztatów, wizyt studyjnych, konferencji i konkursów w celu zwiększenia oferty kulturalno-edukacyjnej dla dzieci, młodzieży i dorosłych” realizowanego w ramach Poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Celem projektu jest zwiększenie oferty kulturalno-edukacyjnej dla dzieci, młodzieży i dorosłych poprzez organizację warsztatów ekologicznych i tradycyjnych. Nabór na warsztaty tradycyjne jest otwarty, jednak pierwszeństwo mają osoby z grupy defaworyzowanej, czyli osoby powyżej 50-go roku życia.

W ramach projektu odbędą się:
- warsztaty ekologiczne
- warsztaty plastyczne
- prelekcja etnografa
- warsztaty malowania baniek
- warsztaty bibułkarskie

Całkowity koszt realizacji zadania wynosi 14 400,00 zł

W tym: dofinansowanie 9 072,00 zł
                wkład własny 5 328,00 zł

 


GALERIE:

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Październik 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


Imieniny