Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wakacyjne RĘKODZIEŁO W DĘBINIE 2020, czyli zajęcia z malowania na szkle, decoupage oraz betonowa donica.

Utworzono dnia 12.11.2020

Doniczka z kleju do płytek czyli jak zrobić piękną betonowa doniczkę

W czasie wakacji 2020 w czasie zajęć w Świetlicy zrobiliśmy piękne donice a później posadziliśmy w nich kwiaty .

Zobaczcie, jak krok po kroku wykonać oryginalną donicę na kwiaty.

Donice z kleju do płytek.

 

 - Doniczki na balkon jak i do środka - trwałe przez cały rok-

Donice betonowe jak to zrobiliśmy:

Ciekawą fakturę można im szybko nadać, stosując... klej do płytek ceramicznych. Jeśli wybierzemy dobrej jakości mrozoodporny klej, donicę będziemy mogli pozostawić zimą na zewnątrz. Potrzebne będą także: odpowiednia tkanina np. ręcznik, gumowe rękawiczki ochronne oraz farby i środki do decoupage.

Doniczki z kleju i ręcznika – JAK WYKONAĆ:

Do wykonania doniczek wykorzystujemy  klej do płytek ceramicznych. Przed przystąpieniem do pracy klej mieszamy z woda tak, by miał konsystencję gęstej śmietany. W roli draperii świetnie się spisze niepotrzebny kawałek ręcznika w kształcie koła pasującej do plastikowego pojemnika.Wybieramy tkaninę z chłonnego materiału jak ręcznik(np. z bawełny) - równomiernie i szybko nasiąknie masą klejową.

Krok po kroku doniczka z KLEJU DO PŁYTEK i szmat

  1. Sporządzamy masę, którą pokryjemy naczynie. Mieszamy klej z wodą, starając się nadać mu konsystencję gęstej śmietany (zbyt rozwodniony będzie spływał i długo sechł). Mieszamy wiertarką z mieszadłem.
  2. Przygotowany wcześniej kawałek materiału (może to być np. ścierka, ręcznik czy koc) zanurzamy w przygotowanej masie. Rozmiary tkaniny powinny być dostosowane do wielkości pojemnika(plastikowy pojemnik), z którego ma powstać osłonka.
  3. Tkaninę kilkakrotnie zanurzamy we wcześniej przygotowanej rozrobionej masie, tak by równomiernie związała się z materiałem. Następnie wyciskamy z niego nadmiar masy i czekamy kilka minut, żeby lekko obciekł.
  4. Przygotowujemy naczynie, które w przyszłości ma odgrywać rolę osłonki. Dokładnie otulamy zarówno jego dno, jak i ścianki nasiąkniętą masą tkaniną, starając się pokryć nią całą powierzchnię naczynia.
  5. Drapujemy tkaninę na osłonce, starając się nadać jej jak najciekawszą formę i fakturę, możemy użyć sznurka aby podwiązać czy dodać  kokardkę.
  6. Odkładamy do wyschnięcia
  7. Kiedy materiał całkowicie wyschnie i stwardnieje, można pomalować donicę na wybrany kolor. Najlepiej użyć do tego celu specjalnych, bardzo trwałych farb przeznaczonych do malowania tynków, farb akrylowych czy też środków do decoupage.
  8. Gotowe wykończone donice -a więc kwiaty można posadzić.

Wakacyjne RĘKODZIEŁO W DĘBINIE 2020

Deklaracja dostępności

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.


Imieniny